Mundial 2018: Świetny Ochoa nie wystraczył. Brazyliczycy w ćwierćfinale

Neymar

Faworyt nie zawiódł, faworyt w ćwierćfinale. Brazylia pewnie pokonuje reprezentację Meksyku 2:0 (0:0) i melduje się w ćwierćfinale mundialu. Wielkie brawa należą się dla bramkarza Meksyku, który spisał się dziś kapitalnie.

Meksykanie weszli w spotkanie bardzo dobrze. Hirving Lozano znalazł się jako pierwszy do dobitki po strzale jednego z kolegów, jednak czujnie zachowała się obrona Brazylii. Chwilę później na strzał z odległości 20 metrów zdecydował się Neymar, ale piłkę wybija Guillermo Ochoa. Carlos Vela posyła piłkę w pole karne, robi się zamieszanie – bliski strzału był Javier Hernandez (Chicharito), jednak piłka w rękach Alissona. Ależ kapitalne dośrodkowanie Lozano wymijające całą linię obrony, ale piłka minęła jego kolegę w polu karnym. Brazylia nieco spłoszona, Brazylia lekko przerażona świetnie dysponowanym zespołem z Meksyku. Canarinhos podrażnieni zaczęli organizować akcje pod bramką Ochoi – całą akcję zepsuł Coutinho uderzając wysoko nad poprzeczką.

Ależ szansa na bramkę dla podopiecznych Tite! Gabriel Jesus uderzył na bramkę, jednak piłkę obronił Ochoa, a dobitkę wybronił jeden z meksykańskich obrońców. Fagner chyba prosi się o kartkę – sędzia daje mu ostatnie ostrzeżenie. Cóż za strzał Neymara z rzutu wolnego! Niestety nad bramką. Zwód Williana w rękach Ochoi – Brazylia ma problem z pokonaniem meksykańskiego bramkarza. Nie ma doliczonego czasu, arbiter kończy.

Juan Carlos Osorio decyduje się na zmianę – Rafaela Marqueza w drugiej połowie zastąpi Miguel Layun. Cóż za parada w wykonaniu Ochoy, który wybronił strzał Coutinho. Wystarczył jeden błąd w defensywie Meksyku i Brazylia wychodzi na prowadzenie. To była akcja Neymara – najpierw piętą podał piłkę do Williana, te wystawia mu piłkę w pole karne i Naymar pewnie umieszcza piłkę w bramce. Mecz nabierze teraz dynamiki. Ostatnie zmiany w ekipie z Meksyku – boisko opuści Edson Alvares, a w jego miejsce pojawi się Jonathan dos Santos, a za Chicharito pojawił się Raul Jimenez.

Atak pozycyjny w drużynie Meksyku? W drugiej połowie nie istniał. Zdecydowanie osłabli, nie oddawali strzałów na bramkę, podporządkowali się rozkręcającej się z akcji na akcję Brazylii. Adenor Leondardo Bacchi dokonał następujących zmian: Paulinho zmienił Fernandinho, Coutinho zastąpił Roberto Firmino, a za Williana wszedł Marquinhos. W 88. minucie spotkania indywidualną akcją popisał się Neymar, którego strzał odbił Ochoa, jednak w dobrym miejscu znalazł się Firmino, który umieścił piłkę w bramce. Brazylia wygrywa. BRAZYLIA W ĆWIERĆFINALE!

• Źródło: własne