Mundial 2018: Grad emocji i bramkowe trzęsienie ziemi! Japonia odpada po wielkiej walce

Romelu Lukaku & Eden Hazard

Kolejne starcie za nami! Kolejne emocje wiszą w powietrzu! Po zaciętej rywalizacji Belgia pokonuje Japonię 3:2 (0:0). Godne podkreślenia jest to, że Japończycy prowadzili już 2:0. Ale sport bywa okrutny i ostatecznie Japonia nie wystąpi w ćwierćfinale.

Pierwsze minuty rywalizacji przebiegały bardzo wyrównanie – zarówno Belgowie jak i Japończycy mieli swoje okazje na otworzenie wyniku. Bardzo czujnie spisywała się japońska obrona, która szczelnie broniła swojej bramki. Na strzał z dystansu zdecydował się Witsel, ale uderza wysoko ponad bramką Kawashimy. Chwilę później Romelu Lukaku z szansą na strzelenie gola, ale potrojone krycie nie pozwoliło mu na oddanie celnego strzału. Szansa dla Belgów, jednak Lukaku pogubił się pod bramką i piłkę złapał Kawahima. Gra stopniowo przenosiła się w pole karne Japonii i ostatecznie w drugiej części pierwszej połowy akcje toczyły się już tylko pod bramką podopiecznych Akiry Nishino.

Japończycy konstruują ciekawą akcje – Inui wyskakuje najwyżej i uderza głową wprost na bramkę, jednak piłkę pewnie złapał Courtois. Brutalny wślizg Shibasakiego na HazardzieKevin de Bruyne wykonuje rzut wolny, ale czujnie ustawiona japońska obrona nie pozwoliła przedostać się Belgom i strzelić bramkę. Ależ szczęście bramkarza Belgii! Coutrois po złapaniu piłki wypuścił ją, a ta prawie wpadła do bramki. Arbiter doliczył minutę, podczas której nic się nie zmieniło. Koniec.

PANIE I PANOWIE – cóż za początek drugiej połowy! Genki Haraguchi odbiera świetne podanie i pewnie uderza do bramki. Piłka ominęła bramkarza i wpadła do bramki! JAPONIA PROWADZI!!! Podrażniona Belgia od  razu ruszyła na stronę Japończyków, ale Eden Hazard trafia w słupek. Japonia kontruje – Inui zdobywa kolejną bramkę oddając strzał z 22 metrów. CO ZA MECZ! Okazja goni okazję a emocje przybierają na wartości! Stres zżera również piłkarzy – Lukaku marnuje 100-procentową sytuację. Czas na zamiany w drużynie Roberto MartinezaDriesa Mertensa zastąpi Fallaini, a w miejsce Carrasco pojawi się Nacer Chadli.

Wystarczyło zaledwie 5 minut aby Belgia doprowadziła do remisu. Najpierw Jan Vertonghen z główki dokładnie uderzył do bramki Kawashimy, a później Fellaini wysoko wyskoczył do dośrodkowania posłanego przez Edena Hazarda i również głową uderzył na bramkę. MAMY 2:2! Obie drużyny rozpaczliwie szukały swojej szansy na zdobycie zwycięskiego gola i obie ekipy miały na to wiele szans. Ostatecznie w ostatnich sekundach spotkania Thomas Meunier oddał piłkę, przejął ją Nacer Chadli i piekielnie mocno uderzył do bramki pozostawiając bramkarza bez szans. TO JEST KONIEC! BELGIA WYGRYWA!

• Źródło: własne