Mundial 2018: Dania lepsza, ale poza turniejem! Koncert rzutów karnych!

Kasper Schmeichel

Kolejne spotkanie 1/8 finału mistrzostw świata przyniosło ogromną dawkę emocji! Chorwacja po kapitalnym koncercie rzutów karnych pokonuje Danię 2:1. Zdecydowanymi bohaterami dzisiejszego spotkania byli bramkarze obu ekip.

Czy ktoś spodziewałby się takiego początku?! ZDECYDOWANIE NIE. Daleki wyrzut z autu w pole karne, piłka trafia pod nogi Jorgensena, a ten wbija piłkę do bramki. Z kłopotami Danijel Subasić, który próbował obronić strzał, ale nie udało mu się. BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!! I się dzieje, bo Chorwaci szybko odpowiadają – Mario Mandżukić pokonał Kaspera Schmeichela. PANIE I PANOWIE – 1:1! Ante Rebić faulowany tuż przed polem karnym – rzut wolny wykonał Perisić, który uderzał, ale piłkę wybił jeden z zawodników ustawionych w murze. Spotkanie toczyło się wyrównanie: obie drużyny walczyły ze sobą ,,łeb w łeb”.

Cristian Eriksen kapitalnie ,,wystawia” piłkę do Braithwaite’a, którego strzał wybronił szczęśliwie Subasić. Na strzał z dystansu zdecydował się Rakitić, jednak prosto w bramkarza. Chwilę później próbował dobić, ale uderzył nad bramką. Ponownie Rakitić strzela z pola karnego, ale pewnie broni Schmeichel. Nestor Pitana kończy pierwszą połowę spotkania. Bardzo wyrównaną, która na pewno zaskoczyła Chorwatów.

Duńczycy nie zamierzają poprzestać i Age Hareide decyduje się na pierwszą zmianę – za Christensena dalej zagra Schone. Więcej akcji na początku drugiej połowy toczyło się pod bramką Subasicia. Chorwacji grają wolno, Chorwaci grają mozolnie, co w ogóle nie przypominało tej Chorwacji ze spotkań grupowych. Dużo niedokładności w wykonaniu podopiecznych Zlatko Dalicia – dośrodkowanie Perisicia niedokładne, Luka Modrić niemal niewidoczny. Kolejna zmiana u Duńczyków – Nicolai Jorgensen pojawił się w miejsce Andreasa Corneliusa, który zagrał dziś kapitalny mecz.

Pewność siebie reprezentacji Danii wzrastała z minuty na minutę. W miejsce Marcelo Brozovicia wszedł Mateo Kovacić. Jorgensen oddaje strzał po podaniu od Poulsena, ale broni Subasić. Chorwaci swoich szans zaczęli próbować ze strzałów z dystansu – Luka Modrić i Ante Rebić strzelają zza pola karnego, ale pewnie broni Schmeichel. Zmiana w drużynie Chorwacji: wchodzi Josip Pivarić, schodzi Ivan Strinić. Kapitalny strzał Rakiticia z dystansu, ale obok braki. Arbiter kończy – CZAS NA DOGRYWKĘ!

Wyrzuty z autu Knudsena zapadną wszystkim w pamięci po tym spotkaniu. Zmiana w reprezentacji Chorwacji – Kramarić pojawił się w miejsce Perisicia, a w reprezentacji Danii zmęczonego Delaneya zastąpił Michael Krohn-Dehli. Pierwsza część dogrywki przebiegła dość wyrównanie, można by powiedzieć lekko ostrożnie zagrały obie drużyny. Na drugą część za Braithwaite’a wszedł Pione Sisto z nadzieją na ożywienie gry i to się udało, gdyż zaraz po wejściu oddał kapitalny strzał, jednak obok bramki. Ostatnia zmiana: schodzi Mario Mandżukić, wchodzi Milan Badelj. Jorgensen fauluje w polu karnym, mamy rzut karny! LUKA MODRIĆ NIE TRAFIA, BRONI SCHMEICHEL! Będą karne!

Rzuty karne pokazały jaki sport bywa okrutny. Duńczycy padli ofiarą niesprawiedliwości. Całe spotkanie dominowali nad słabiej dysponowanymi rywalami, jednak ostatecznie przegrali spotkanie. BOHATEREAMI? DANIJEL SUBASIĆ I KASPER SCHMEICHEL BEZ WAHANIA! Czapki z głów Panowie!

• Źródło: własne