Mundial 2018: Łzy Messiego, żałoba w państwie… Argentyna żegna się z mundialem!

Lionel Messi

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

W pierwszym spotkaniu 1/8 fazy play off mistrzostw świata w Rosji Francja pokonała Argentynę 4:3 (1:1). Spotkanie było pełne emocji, wielu pięknych akcji, a przede wszystkim fenomenalnych bramek. Argentyna jest pierwszą drużyną, która może pakować się do domu. Zaszklone oczy Lionela Messiego chyba złamały serca każdemu sympatykowi footballu na świecie.

Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie. Obie drużyny zaczęły dość spokojnie, z każdą minutą coraz bardziej dynamizując akcje. Faul na Mbappe oznacza szansę dla Francji – rzut wolny z dość obiecującej odległości. Strzela Griezmann, ale piłka trafia w poprzeczkę. Mascherano, który faulował Francuza, może odetchnąć z ulgą. Ależ kapitalny ,,samotny rajd” Mbappe przez całe boisko, popędził za nim Marcos Rojo, który popchnął go w polu karnym. Arbiter dyktuje ,,jedenastkę”, którą pewnie umieścił piłkę w bramce. ARGENTYNA W OPAŁACH! Ale zrobiło się gorąco. Tagliafico fauluje Mbappe tuż przed polem karnym. Uderza Paul Pogba, jednak nad bramką.

Argentyna niedokładna, Argentyna przerażona, Argentyna na razie poza turniejem. Kylian Mbappe chciał przedrzeć się przez argentyńskich obrońców w polu karnym, jednak ci (tym razem czysto) zabrali mu piłkę. Messi faulowany w polu karnym Llorisa? Nic z tych rzeczy, arbiter niewzruszony. Pavon dośrodkowuje, ale prosto w ręce bramkarza. Aż taką niedokładnością Argentyńczycy nie zdołają pokonać podopiecznych Didiera Deschmpsa. A może pokonają? Angel di Maria uderza piłkę z dalekiej odległości, co kompletnie zaskoczyło Llorisa i piłka wpada do siatki. Mamy remis!!!

Zmiana w drużynie Jorge Sampaoliego – w miejsce Rojo pojawił się Fazio. Ależ początek dla Argentyny! Któż by się tego spodziewał? Lionel Messi idealnie wycelował podanie na bramkę do Mercado, a ten delikatnie ,,musnął” piłkę nogą, która wpadła za plecy bramkarza. Losy się lekko odwróciły – teraz to Argentyna dominuje na boisku. Nieporozumienie Caballero i Bigli, piłkę przejął Griezmann, jednak uderza obok bramki. Szaleństwo argentyńskich fanów trwało niezbyt długo – w 56. minucie Benjamin Pavard kapitalnie uderza z dystansu i pokonuje bramkarza. MAMY 2:2! DZIEJE SIĘ! Siedem minut później Mbappe pokonuje Caballero po dobite strzału Matuidiego. Francja na prowadzeniu!

Argentyna nie ma czasu – w miejsce Pereza pojawił się Sergio Aguero. Cztery minuty po strzeleniu gola Francuzi wykonują piękną zespołową akcję, którą nie kto inny jak Mbappe zakończył golem po podaniu Oliviera Girouda. Pozostało już tylko 20 minut nadziei dla Argentyny. Messi dwoił się i troił, szukał już indywidualnych akcji, jednak zawsze na posterunku był Hugo Lloris. Tuż przed gwizdkiem sędziego Sergio Aguero rozpalił iskierkę nadziei w argentyńskich sercach głową pokonując francuskiego bramkarza. MAMY 4:3! Niestety zabrakło czasu… Sędzia kończy spotkanie, Argentyna poza mundialem!

• Źródło: własne