Mundial 2018: Defensywa Urugwaju na 5+! Portugalia poza turniejem!

Edinson Cavani

W drugim starciu 1/8 mistrzostw świata w Rosji Urugwajczycy pokonali reprezentację Portugalii 2:1 (1:0). Wielkie brawa należą się urugwajskiej defensywie – Godin, Gimenez, Laxalt i Torreira niemal gryźli murawę w swoich starciach z rywalami.

W spotkanie lepiej weszli piłkarze Urugwaju, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Edinson Cavani wykorzystał dośrodkowanie wykonane przez Luisa Suareza i pewnie uderzył do bramki Rui Patricio. Chwilę później w świetnej sytuacji znalazł się Suarez, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońcę. Rzut wolny dla reprezentacji Urugwaju – Suarez strzela z obiecującej odległości, jednak z problemami broni portugalski bramkarz. W akcjach budowanych przez podopiecznych Fernando Santosa brakowało dokładności i precyzji. Szansa dla Portugalczyków – Diego Godin fauluje, jednak dośrodkowanie wykonane przez Carvalho było kompletnie nieudane. Bentancur fauluje swojego rywala tuż przed polem karnym. Ronaldo wykonał rzut wolny prosto w mur, jeszcze przewrotką piłkę wybił Torreira.

Ronaldo walczy, Ronaldo biega, Ronaldo konstruuje i napędza akcje, ale czy sam Ronaldo da radę pokonać zespołowo grającemu Urugwajowi? Chyba nie. Portugalczycy ewidentnie muszą zmienić coś w swojej grze. Ale to już po przerwie.

Reprymenda Fernando Santosa w przerwie przyniosła rezultaty, gdyż Portugalczycy znacznie lepiej spisywali się w drugiej części spotkania. Guerreiro zdecydował się na strzał z dystansu z woleja, jednak czujnie na bramce Muslera. Portugalczycy w polu znacznie odstawali od swoich dobrze dysponowanych rywali, jednak w stałych fragmentach gry nadal brylują. Pepe po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderza piłką do bramki i wyrównuje wynik. SPOTKANIE ZACZYNA SIĘ OD NOWA! Prowadzenie Portugalii trwało tylko 7 minut, gdyż w 62. minucie Edison Cavani po podaniu Bentancura wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Czy można było zrobić to lepiej? CHYBA NIE. Czas na zmiany – na boisku w miejscu Bentancura pojawił się Cristian Rodriguez, a Adriena Silvę zastąpił Quaresma.

Cavani zostaje sprowadzony z boiska przez Cristiano Ronaldo – to piękny obrazek. Urugwajczyk pokazuje, że potrzebna będzie zmiana gdyż nabawił się urazu. Na boisku zastąpi go Cristian Stuani. W ekipie Portugalii w miejsce Andre Silvy pojawił się Goncalo Guedes. Portugalczycy rozpaczliwie szukali swojej szansy na wyrównanie wyniku, a Oscar Tabarez realizuje ostatnią zmianę: za Nahitana Nandeza na boisko wszedł Carlos Sanchez. Ostatni ratunek Portugalii: Joao Mario zmienia Manuel Fernandes. Choć arbiter doliczył jeszcze cztery minuty do regulaminowego czasu gry, Portugalczycy nie zdołali wyrównać wyniku i przedłużyć spotkania o dogrywkę. Arbiter kończy spotkanie! PORTUGALIA NIE ZAGRA W ĆWIERĆFINALE!!!

• Źródło: własne