Mundial 2018: Kapitalny Kurzawa, Bendarek bohaterem! Japonia z awansem!

polscy piłkarze

Ostatnie spotkanie naszej reprezentacji na mundialu na plus! Polacy wygrywają z reprezentacją Japonii 1:0 (0:0). Drugą bramkę na mundialu strzelił debiutant w kadrze – Jan Bednarek. Świetnie spisał się ,,król asyst” – Rafał Kurzawa.

Pierwsze minuty spotkanie były bardzo wyrównane – obie ekipy walczyły niemalże na równi. W ekipie Adama Nawałki od samego początku rzucał się w oczy brak dobrego rozegrania na środku boiska oraz słaba dyspozycja fizyczna. Ależ błąd Artura Jędrzejczyka! Polak podaje wprost pod nogi rywala, który dośrodkował do Okazakiego, jednak ten uderza obok bramki. Chwilę później Muto mocno uderza na bramkę Łukasza Fabiańskiego, lecz ten pewnie broni. POLSKO, BUDZIMY SIĘ! Sakai znajduje odrobinę miejsca w polskiej obronie – uderza na bramkę, ale w ręce bramkarza. Niemalże każde dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonane przez Kurzawę jest doskonałe. Po jednym z nich Glik uderza głową, ale prosto w Kawashimę.

Jedna przyspieszona akcja i od razu szansa na bramkę. Kamil Grosicki po kapitalnym dośrodkowaniu wykorzystał sytuację i skierował piłkę głową na bramkę Kawashimy, jednak ten szczęśliwie wybija piłkę w ostatniej chwili. Jacek Góralski chwilę potem strzela z dalekiego dystansu, lecz wysoko nad bramką. Sędzia dolicza minutę, nic się już nie wydarzy. Recepta na pokonanie Japonii? SZYBCIEJ, SZYBCIEJ GRAJMY PANOWIE!

Zmiana w reprezentacji Akiry Nashino – za kontuzjowanego Okazakiego pojawił się Yuya Osako. Cóż za kontra naszej reprezentacji! Grosicki przechwytuje podanie od Lewandowskiego, jednak za mocno podał do Zielińskiego i piłkę zdążył złapać Kawashima. Gorąco zrobiło się również pod bramką Fabiańskiego, jednak dobrze zachowali się nasi obrońcy. Rzut wolny dla Polski. Kapitalne dośrodkowanie Kurzawy wprost pod nogę Bednarka, który pewnie umieścił piłkę w bramce. POLSKA PROWADZI 1:0! Japonia podrażniona, Japonia póki co poza turniejem – schodzi Usami, wchodzi Inui.

Świetne przechwycenie Góralskiego, Zieliński przerzuca grę do Grosickiego, ten ,,dopieszczone” podanie wydaje Lewandowskiemu, jednak ten w 100-procentowej sytuacji nie trafia do bramki. Czas na zmiany w naszym zespole na 10 minut przed końcem spotkania – Piotra Zielińskiego zmienia Łukasz Teodorczyk, a za Rafała Kurzawę wszedł Sławomir Peszko. Gorsicki ponownie starał się podać do Lewandowskiego, ale rozpaczliwie wybronił Tomaoki Makino. Ostatnia zmiana Nashino – schodzi Muto, wchodzi Hasebe. Ostatnie minuty spotkania wyglądały dość nieciekawie – obie drużyny przestały walczyć, gdyż szło im to na rękę: Polacy nie chcieli przegrać, Japończycy nie chcieli stracić bramki i otrzymać kartki. Drużyny zostały wygwizdane. SĘDZIA KONCZY SPOTKANIE!

• Źródło: własne