Mundial 2018: Zwycięstwo Urugwaju!

Gimenez

Urugwaj wygrał w drugim meczu grupy A na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej rozgrywanych w Rosji z Egiptem w stosunku 1:0.

W 23 minucie spotkania Edinson Cavani minął kilku zawodników Egiptu i oddał strzał z krawędzi pola karnego, ale jego strzał został zablokowany. Minutę później Luis Suarez po otrzymaniu dośrodkowania z rzutu rożnego, przymierzył się do strzału z krawędzi pola karnego. Jego strzał jednak przemknął tuż obok lewego słupka.

Na kolejną ciekawą akcję musieliśmy czekać do 47 minuty. Luis Suarez zepsuł piękną okazję do zdobycia bramki. Urugwajczyk i Mohamed El Shenawy znajdowali się sam na sam wewnątrz pola bramkowego. Napastnik FC Barcelony oddał strzał próbując wbić piłkę w lewą stronę bramki, ale został zablokowany.

W 72 minucie spotkania Ahmed Fathy zamknął niskie podanie i bez oddał strzał z pierwszej piłki w sam środek bramki. Jego daleki strzał zatrzymał doskonale broniący Fernando Muslera. Minutę później Luis Suarez przedarł się przez linię obrony i będąc sam na sam z bramkarzem został przez niego zablokowany.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Edinson Cavani próbował zdobyć bramkę za pomocą strzału z pierwszej piłki z końca pola karnego. Mohamed El Shenawy zatrzymuje jego strzał, skierowany na prawy słupek.

W 89 minucie Edinson Cavani wykonał rzut wolny w kierunku bramki przeciwnika. Jego świetny strzał odbił się od prawego słupka, jednak minutę później Carlos Sanchez wybił wysoko piłkę z rzutu wolnego, a Jose Maria Gimenez wspaniałym mocnym strzałem głową ze środka pola karnego trafił na prawą stronę bramki, zdobywając jedyną bramkę w tym meczu.