Siatkarska Liga Narodów: Kolejny sukces Polaków, dziś pokonali Bułgarię!

Nasi siatkarze idą jak burza w Lidze Narodów. Podczas ostatniego spotkania w Japońskiej Osace wygrali z reprezentacją Bułgarii 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:19).

Już od początku faworyzowani Polacy objęli prowadzenie 8:5. Utrzymywali taką przewagę i na 2. przerwie technicznej wygrywali 16:13. Powiększyli przewagę do 4 punktów i wygrali seta 25:21.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Bułgarii 8:6. Polacy wprawdzie odrobili straty i wyszli na 2-punktowe prowadzenie. Niestety, dobra gra Pencheva i Yordanova sprawiła, że rywale objęli prowadzenie 18:17. W naszej reprezentacji brylował Dawid Konarski, ale przeciwnicy uciekli na 2 oczka. Polacy przegrywali 21:23, mimo to doprowadzili do gry na przewagi. Przegrali 24:26.

Trzecia partia z początku była wyrównana. Biało-czerwoni wygrywali na przerwie technicznej 8:7. Uciekli Bułgarom na 5 punktów prowadząc w końcówce 20:15. Wygrali pewnie 25:18.

Ostatnie starcie zaczęło się wyśmienicie. Nasi zawodnicy wygrywali 8:5, a nawet powiększyli przewagę do 4 punktów. Druga przerwa techniczna to przewaga naszej drużyny 16:14. Rywale nie mieli argumentów by dogonić Polaków, którzy mieli znów 4 punkty przewagi. Wygrali 25:19, a cały mecz 3:1.

Polacy prowadzą w tabeli Ligi Narodów, jednak druga Brazylia ma mecz mniej i za kilka godzin może ich wyprzedzić. W przyszłym tygodniu biało-czerwoni w Amerykańskim Chicago zmierzą się z Iranem, gospodarzami oraz Serbią.