Kajakarstwo- ME w Belgradzie: Anna Puławska z brązowym medalem!

Ostatni dzień kajakarskich Mistrzostw Europy przyniósł Polskiej reprezentacji jeden medal. W Serbskim Belgradzie trzecie miejsce zajęła Anna Puławska.

Polka walczyła zaciekle o brąz, ostatecznie wygrywając z 4. zawodniczką zaledwie o 0,012 sek. Wygrała Węgierka Danuta Kozak, a 2. miejsce zajęła Białorusinka Volha Khudzenka.

W męskich jedynkach najlepszy okazał się Czech Martin Fuksa. Za nim dopłynęli Niemiec Sebastian Brendel i Mołdawianin Oleg Tarnovskyi. Wiktor Głazunow do triumfatora stracił 2,629 sek. i zajął 6. pozycję.

Wśród kobiecych dwójek najlepsze okazały się Balla i Takacs z Węgier. Srebro dla Białorusinek Makarchanki i Klimavej, brąz dla Andreevej i Romasenko z Rosji. Aleksandra Jacewicz i Magda Stanny zajęły 8. pozycję.

W konkurencji K2 zwyciężyły Francuzki Hostens/Guyot. Drugie miejsce zajęły Węgierki Medveczky/Csipes, a 3. Belgijki Peters/Broekx. Justyna IskrzyckaKatarzyną Kołodziejczyk dopłynęły 5.

W ostatniej konkurencji, męskiej C2 wygrali Rumuni Carp/Mihalachi. Drugie miejsce zajeli Rosjanie Petrov/Pavlov, a trzecie Ukraińcy Ianchuk/Mischuk. Mateusz kamiński i Vincent Słomiński zajęli 6. pozycję.