Turniej ATP Challanger w Poznaniu: Hubert Hurkacz w finale!

Świetny wynik osiągnął Hubert Hurkacz, podczas challangeru w Poznaniu. Polak okazał się lepszy od Włocha Alessandro Gianessiego wygrywając 6:4, 3:6, 6:3 i jutro będziemy oglądać go w finale turnieju.

Nasz reprezentant przełamał rywala już w 3. gemie. Do końca seta serwujący wygrywali swoje podanie, dzięki czemu Hurkacz objął prowadzenie w meczu 1:0.

O losach kolejnej partii również zadecydowało jedno przełamanie. Niestety uczynił to Gianessi w 2. gemie. Nie oddał prowadzenia do końca i do wyłonienia finalisty potrzebny był 3. set.

W nim Polak przełamał rywala jak poprzednio jeden raz, co wystarczyło do triumfu w meczu. Hurkacz wygrał mecz 2:1 i w jutrzejszym finale jego rywalem będzie Japończyk Taro Daniel.