Siatkarska Liga Narodów: Polacy pokonali gospodarzy!

polscy siatkarze

Drugi mecz turnieju Ligi Narodów w Osace i drugie zwycięstwo biało-czerwonych. Okazali się dziś lepsi od Japończyków wygrywając 3:0 (25:16, 25:21, 25:20).

Nasi zawodnicy wyśmienicie weszli w mecz prowadząc 5:0. Powiększyli przewagę do 6 punktów, w dużej mierze dzięki dobremu blokowi. W dalszej fazie seta kontrolowali go prowadząc 10:7 i znów powiększając różnicę tym razem do 5 oczek. Na 2. przerwie Polacy prowadzili 16:10, a fantastyczna końcówka sprawiła, iż zwyciężyli aż 25:16.

Kolejny set zaczął się podobnie, od prowadzenia Polski 5:1. Przewaga ta była utrzymywana, choć Japończycy zbliżyli się do wyniku 16:14. Na szczęście nasi zawodnicy nie wydarli zwycięstwa w partii, wygrywając 25:21.

Ostatnie starcie z początku było bardziej wyrównane, albowiem biało-czerwoni prowadzili tylko 8:7. Powiększyli przewagę do 2 punktów, a na przerwie technicznej wygrywali już 16:13. Taka przewaga pozwoliła kontrolować seta i nasi zawodnicy wygrali 25:20, a cały mecz 3:0.

Polacy prowadzą w tabeli Ligi Narodów, ale może ich wyprzedzić Brazylia, która gra dziś z Iranem. Jutro o 4 podejmować będziemy Bułgarię.