Kajakarstwo-Mistrzostwa Europy w Belgradzie: Złoto i brąz reprezentacji Polski!

Dwa medale zdobyli reprezentanci Polski, podczas pierwszego dnia finałów Mistrzostw Europy w Serbskim Belgradzie. W kajakowych dwójkach po kapitalnej walce złoto wywalczyły Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek, a na 3. pozycji dopłynęła czwórka kanadyjek Glazunow/Lubniewski/Śliwiński/Grzybowski.

Rywalizację otworzyły kanadyjki jedynki mężczyzn. Mistrzem Europy został Czech Martin Fuksa, srebro wywalczył Niemiec Sebastian Brendel, a brąz Włoch Carlo Tacchini. Piotr Kuleta dopłynął 8. ze stratą ponad 8 sekund.

Kajakarską jedynkę zwyciężyła Niemka Nina Krankemann przed Węgierką Tamarą Takacs i Szwedką Karin Johansson. Karolina Markiewicz straciła ponad 12 sekund i zajęła 7. miejsce.

Ku uciesze miejscowych kibiców w czwórkach kajakarskich kobiet wygrały Węgierki. Drugie były Białorusinki, a 3. Rosjanki. Polki w składzie Włodarczyk/Naja/Puławska Kołodziejczyk zajęły pechowe 4. miejsce.

Wiele radości dała nam czwórka kanadyjek mężczyzn. Glazunow/Lubniewski/Śliwiński/Grzybowski przegrali jedynie z Rosjanami i Ukraińcami, zdobywając brązowy medal.

Kanadyjki jedynki kobiet wygrała pewnie Białorusinka Alena Nazdrova z przewagą niespełna 2 sekund nad Rosjanką Kseniią Kurach. Brąz wywalczyła Ukrainka Liudmyla Luzan. Dorota Kozakiewicz zajęła 8. pozycję.

To samo miejsce zajęli Bartosz Stabno i Rafał Rosolski w kajakarskich dwójkach mężczyzn. Wygrali Serbowie przed Niemcami i Hiszpanami.

Kolejny medal tym razem złoty zdobyli Niemcy w kanadyjkach dwójkach. Wyprzedzili Rumunów i Hiszpanów, a Mateusz Kamiński i Vincent Słomiński dopłynęli 5. ze stratą ponad 3 sekund.

Genialnie spisały się Iskrzycka i Paszek. Polki wprawdzie przez większość dystansu przegrywały z Niemkami, ale wyprzedziły je na finiszu o 0,27 sek. zapewniając sobie złoto. Brąz dla Węgierek.

Na zakończenie w kajakach czwórkach wygrali Białorusini. Srebro dla Słowaków, a 3. miejsce dla Hiszpanów. Brzeziński/Kujawski/Michalski/Witczak zajęli 7. pozycję.

Jutro odbędą się finały pozostałych konkurencji.