Criterium du Dauphine: Pello Bilbao zwycięzcą szóstego etapu, Polacy daleko

bilbao pello
alchetron.com

Hiszpan Pello Bilbao zwyciężył 6. etap Francuskiego wyścigu Criterium du Dauphine. Najlepszy z Polaków Tomasz Marczyński zajął 68. miejsce.

Kolarze mieli do przejechania górskie 110 km. z Frontenex do La Rosiere Espace San Bernardo. Peleton przyjechał rozdzielony, do mety zawodnicy dojeżdżali pojedynczo. Najlepiej z trudną trasą poradził sobie Pello Bilbao. Drugi Brytyjczyk Thomas Geraint stracił do Hiszpana 21 sekund. Jako 3. dojechał Irlandczyk Daniel Martin ze stratą 23 sekund. Tomasz Marczyński zajął 68. a Michał Kwiatkowski 92. miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Thomas Geraint. Kwiatkowski zajmuje 40. pozycję, a Marczyński 64. W klasyfikacji punktowej liderem jest reprezentant RPA Daryl Impey. Kwiatkowski jest 6. Młodzieżowcom przewodzi Hiszpan Marc Soler, a góralom Włoch Dario Cataldo. Najlepszą drużyną jest Team Sky.