Criterium du Dauphine: Michał Kwiatkowski triumfatorem prologu!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Świetnie zaczął się Francuski wyścig Criterium du Dauphine. Michał Kwiatkowski osiągnął najlepszy czas prologu i został pierwszym liderem. 

Wśród wcześnie startujących na ponad 6-kilometrową trasę dobry wynik 7:30 min. osiągnął Belg Victor Campenaerts. O 4 sekundy lepszy okazał się Holender Jos Van Endem, ale starczyło to ostatecznie do drugiego miejsca. Zwyciężył Michał Kwiatkowski, który przejechał trasę w czasie 7:25 min. Trzecie miejsce zajął Włoch Gianni Moscon. Drugi z Polaków Tomasz Marczyński zajął 94. pozycję ze stratą 34 sekund.

Michał Kwiatkowski został liderem klasyfikacji generalnej, gdzie wyniki są identyczne z wynikami prologu. Prowadzi też w klasyfikacji punktowej. Za triumf otrzymał 15 pkt. o 3 więcej od Van Endema i 5 więcej od Moscona. Włoch jest za to liderem klasyfikacji młodzieżowej. W klasyfikacji drużynowej przoduje Team Sky.

Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*