Criterium du Dauphine: Michał Kwiatkowski triumfatorem prologu!

Świetnie zaczął się Francuski wyścig Criterium du Dauphine. Michał Kwiatkowski osiągnął najlepszy czas prologu i został pierwszym liderem.

Wśród wcześnie startujących na ponad 6-kilometrową trasę dobry wynik 7:30 min. osiągnął Belg Victor Campenaerts. O 4 sekundy lepszy okazał się Holender Jos Van Endem, ale starczyło to ostatecznie do drugiego miejsca. Zwyciężył Michał Kwiatkowski, który przejechał trasę w czasie 7:25 min. Trzecie miejsce zajął Włoch Gianni Moscon. Drugi z Polaków Tomasz Marczyński zajął 94. pozycję ze stratą 34 sekund.

Michał Kwiatkowski został liderem klasyfikacji generalnej, gdzie wyniki są identyczne z wynikami prologu. Prowadzi też w klasyfikacji punktowej. Za triumf otrzymał 15 pkt. o 3 więcej od Van Endema i 5 więcej od Moscona. Włoch jest za to liderem klasyfikacji młodzieżowej. W klasyfikacji drużynowej przoduje Team Sky.