Turniej French Open w Paryżu: Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Trwa fantastyczna przygoda Magdaleny Fręch, podczas wielkoszlemowego turnieju Roland Garros rozgrywanego we Francuskim Paryżu. Polka po przejściu eliminacji w 1. rundzie turnieju okazała się lepsza od Rosjanki Ekateriny Alexandrovej zwyciężając 2:1 w setach.

Nasza zawodniczka dobrze zaprezentowała się w pierwszym secie, którego wygrała 6:3. W takim samym stosunku przegrała drugą partię.

W decydującej odsłonie Alexandrova przełamała Fręch i prowadziła 2:1. Polka miała 2 break pointy, ale ich nie wykorzystała i przegrywała z agresywnie grającą Rosjanką, która zanotowała zarówno więcej asów jak i podwójnych błędów 1:3. Łodzianka w kolejnym gemie serwisowym mogła przegrywać 15:40, na szczęście poprosiła o sprawdzenie punktu i okazało się, że piłka nie wyszła na aut. Wykorzystała 5. szansę, dzięki czemu traciła tylko 1 gem. Odrobiła go za chwilę, mimo niewykorzystanych 2 break pointów wyrównała stan meczu. Następne starcie przy serwisie Magdaleny Fręch było równie zacięte, ale Alexandrova była coraz bardziej zmęczona i Polka wyszła na prowadzenie 4:3. Szybko przełamała rywalkę, wygrywając gem do 15 i dopełniła formalności zwyciężając przy swoim serwisie, zapewniając sobie triumf 6:3.

W kolejnej rundzie Magdalena Fręch zmierzy się z Amerykanką Sloane Stephens, która rozbiła Arantxe Rus z Holandii 6:2, 6:0. Swój udział w turnieju zakończyła Magda Linette. Przegrała z Kazaszką Zariną Diyas 3:6, 1:6. We wtorek w singlu mężczyzn swój mecz z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem rozegra jedyny nasz zawodnik Hubert Hurkacz.

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*