Siatkarska Liga Narodów: Polacy pewnie pokonali Rosję!

Wczoraj nasi zawodnicy okazali się lepsi od Koreańczyków, dziś nie dali szans Rosjanom. Na turnieju rozgrywanym w Krakowie wygrali 2. mecz z rzędu 3:0 (25:15, 25:23, 25:23).

Początek spotkania był wyrównany, goście prowadzili nawet 8:7, ale kapitalna seria Polaków dała im 5 punktów przewagi. Na 2. przerwie biało-czerwoni wygrywali 16:11. Utrzymywali ciągle przewagę 5-6 punktów, a w końcówce dzięki świetnej grze zwyciężyli 25:15.

Druga partia rozpoczęła się kapitalnie. Polacy wyszli na prowadzenie 8:4, ale Rosja wyrównała. Gospodarze znów osiągnęli przewagę 14:12, lecz rywale potrafili nadrobić to z nawiązką punktu. Ostatecznie nasi zawodnicy okazali się lepsi zwyciężając 25:23.

Ostatni set też zaczął się lepiej dla Polski-od wyniku 8:5. Rosjanie zniwelowali stratę do punktu, ale na przerwie technicznej świetnie dysponowani biało-czerwoni mieli kapitalną sytuację, albowiem wygrywali 16:12. Pod koniec Rosjanie zaczęli odrabiać straty, ale było już za późno i 11 tysięcy kibiców zgromadzonych w Krakowie mogło świętować, Polacy wygrali 25:23, a cały mecz 3:0.

Po 2. kolejkach nasi zawodnicy są liderami rankingu Ligi Narodów.