Kajakarstwo- Zawody PŚ w Duisburgu: Dwa srebrne medale dla Polski!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

To była udana sobota na torze kajakarskim w Niemieckim Duisburgu. Drugie miejsce w K1 zajęła Anna Puławska, a w C2 Kitewski i Barniak osiągnęli taki sam sukces. 

Annę Puławską o 0,057 pokonała Szwedka Linnea Stensils. Trzecia dopłynęła Francuzka Sarah Guyot z czasem 1:48.473.

W rywalizacji męskich kanadyjek jedynek najlepszy okazał się Czech Martin Fuksa, który przepłynął kilometr w 3:42.385 min. O 2,323 sek. przegrał z nim 2. Brazylijczyk Isaquias Queiroz Dos Santos. Trzecie miejsce zajął Niemiec Sebastian Brendel. Nie popisał się Tomasz Kaczor. Polak dopłynął na ostatniej 9. pozycji.

Kajakowe dwójki mogły być szczęśliwe dla Justyny Iskrzyckiej i Katarzyny Kołodziejczyk, ale zabrakło im do podium 0,271 sek. i zajęły 4. miejsce. Wygrały Nowozelandki Lisa Carrington i Caitlin Ryan, drugie były Manon Hostens i Sarah Guyot z Francji, a 3. Belgijki Hermien Peters i Lize Broekx.

Na zakończenie radość Polskim kibicom zapewnili Aleksander Kitewski i Tomasz Barniak, którzy w kanadyjkach zajęli 2. miejsce. Wygrali Niemcy Yul Oeltze i Peter Kretschmer. Brąz dla Chińczyków Hao Wang i Qiang Li. Łukasz Nowak i Grzegorz Bryński zajęli 6. pozycję.

Jutro odbędzie się zakończenie rywalizacji w Duisburgu.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*