Siatkarska Liga Narodów: Kolejna przegrana Polek

Polska siatkówka

Po porażce z Serbią, Polskie siatkarki tylko punkt zdołały urwać reprezentacji Tajlandii. Przegrały 2:3 (22:25, 25:21, 23:25, 25:21, 14:16).

Już od początku Tajki pokazywały się z dobrej strony. Broniły akcje biało-czerwonych, dzięki czemu prowadziły 8:6. Polki miały kontakt punktowy, lecz w końcówce Azjatki uzyskały przewagę prowadząc 21:19. Uciekły nawet na 3 punkty. Wykorzystały 2. piłkę setową i wyszły na prowadzenie w meczu po secie wygranym 25:22.

Druga partia zaczęła się identycznie. Tajlandia prowadziła 8:6, a nawet powiększyła przewagę do 3 punktów. Polki zaczęły grać świetnie blokiem i wyszły na prowadzenie 13:12. Na 2. przerwie technicznej nasze siatkarki miały 2 punkty przewagi, które utrzymywały w dalszej części seta. Przy stanie 21:19 wygrana partia była już blisko i tak się stało. Set wygrany został przez biało-czerwone 25:21 a wynik w meczu widniał 1:1.

W kolejnego seta ponownie lepiej weszły Tajki prowadząc 8:7. Polki odrobiły straty i prowadziły różnicą 2 punktów, a nawet na przerwie technicznej 16:13. Rywalki doprowadziły do wyrównania, ale nasze zawodniczki w decydującej fazie prowadziły 21:20. Niestety, przeciwniczki zdołały wyjść na punktowe prowadzenie i wykorzystały 2. piłkę setową wygrywając 25:23.

Czwarty set na początku kontrolowany był przez rywalki, albowiem osiągnęły wynik 8:5. Polki zbliżyły się na 2 punkty, a im dalej ciągnęła się partia, tym Tajki popełniały więcej błędów, dzięki temu biało-czerwone wygrywały 22:19. Zwyciężyły 25:21, dzięki temu zapewniły sobie co najmniej punkt do tabeli.

Tie-break był wyrównany. Tajki osiągnęły wynik 12:10, ale Polki odrobiły różnicę. Kolejny punkt zdobyły Azjatki i prowadziły 13:12. Za chwilę miały piłkę setową, lecz jej nie wykorzystały. Uczyniły to przy 2 okazji i wygrały 16:14, a mecz 3:2.

Po rozegraniu 6 z 8 meczów 6. kolejki Ligi Narodów prowadzą Amerykanki z dorobkiem 16 punktów. O 1 mniej mają 2. Brazylijki, a 2 mniej mają 3. Holenderki. Nasza reprezentacja jest 13. z dorobkiem 5 punktów.