Problemy Isi… French Open stoi pod znakiem zapytania?

Agnieszka Radwańska
Foto: gettyimages.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489
Problemy zdrowotne Agnieszki Radwańskiej wydają się nie mieć końca… Polka nie wystąpi w rozpoczynającym się w sobotę turnieju WTA w Madrycie. Tenisistka jest w trakcie badań. 
Agnieszka Radwańska we wtorek zaingurowała sezon na kortach ziemnych w Stambule. Krakowianka zapewne inaczej wyobrażała sobie ten start i szybko będzie chciała o nim zapomnieć, gdyż już w pierwszym meczu musiała skreczować przy stanie 6:1, 2:0 dla rywalki z powodu silnego bólu pleców, z którym nie była w stanie grać. Kontuzji Polka nabawiła się dzień przed meczem na treningu.
,,Nie wiemy jeszcze konkretnie, co się stało. Cały czas trwają badania. Jakiś tam ból cały czas jest, tak że musimy uważać. Na razie spokojnie próbujemy to zdiagnozować, zlokalizować” – wyznał Dawid Celt – drugi trener, sparingpartner oraz mąż Radwańskiej.
30. rakieta świata musi dokona zmian w swoim kalendarzu, gdyż Polka miała najpierw zagrać na ,,mączce” w Madrycie, a później prawdopodobnie w Rzymie. Jak poinformował dziś Celt: ,,Odpada zarówno turniej w Madrycie, jak i w Rzymie”.
Rywalizacja na popularnej ,,cegle” kończy się podczas słynnego wielkoszlemowego French Open, który w tym sezonie stratuje już 27 maja. Sparingpartner ,,Isi” przyznał, że wszyscy zrobią wszystko co w ich mocy, żeby krakowianka pojechała do Francji, jednak czasu jest niewiele.
,,Mamy nadzieję, że do czasu turnieju w Paryżu Agnieszka się wykuruje i wszystko będzie ok. Chcielibyśmy, żeby Agnieszka tam pojechała. Ale zobaczymy, czas pokaże. Będziemy robić wszystko, żeby w stolicy Francji zagrała” – wyznał Celt.
Agnieszka Radwańska z licznymi kontuzjami i infekcjami wirusowymi boryka się już od poprzedniego sezonu. Jest to główna przyczyna znaczącego pogorszenia się gry ,,Isi” oraz jej spadku w rankingu WTA. Biorą pod uwagę obecny sezon nie widać poprawy, gdyż dotychczas największym sukcesem Polki w 2018 roku było pokonanie liderki rankingu Simony Halep w trzeciej rundzie w turnieju w Miami, jednak w kolejnej fazie Radwańska przegrała. Po powrocie z Florydy 29-latka walczyła z kolejną infekcją wirusową.

  • Źródło: własne
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*