ORLEN Liga: Sensacji nie było – Chemik Police z mistrzostwem!

Chemik Police
Sprawa mistrzostwa Polski w ORLEN Lidze już od kilku lat jest przesądzona. Chemik Police po raz piąty z rzędu wywalczył triumf w lidze siatkarek. Tym razem sukces wywalczyły na ziemi łódzkiej, gdzie pokonały ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (25:13, 22:25, 25:19, 27:25). W pierwszym spotkaniu Policzanki zwyciężyły 3:0.
Podopieczne Marcello Abbondanzy po pewnym zwycięstwie przed własną publicznością, do wywalczenia złotego medalu potrzebował zwycięstwa w Łodzi. W tym sezonie rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych (a nie do trzech jak to zawsze bywało). Choć głośno dopingujący kibice zebrani w łódzkiej Atlas Arenie zagrzewali swój zespół do walki, to ŁKS nie sprostał zadaniu i uległ lepiej dysponowanym Policzankom.
Pierwsza partia dobrze rozpoczęła się dla gospodyń spotkania, gdyż widać było, że są niesione przez doping swoich fanów. Jednak później gra toczyła się już pod dyktando Chemika już do samego końca. Dobrą skutecznością wykazywała się atakująca Malwina Smarzek (zdobyła aż 10 punktów!). Gospodynie nie zamierzały się poddawać i w drugim secie znacznie poprawiły swoją grę. Podopieczne Michała Maska świetnie spisywały się w defensywnie podbijając ataki, które były niemal nie do obrony. Lekko kontuzjowana Smarzek nie była już tak skuteczna jak kilkanaście minut wcześniej. Z dobrej strony spisywały się Zuzanna Efimienko-Młotkowska oraz Katarzyna Sielicka.
Po porażce w drugim secie obrończynie tytułu wzięły się do roboty. Choć pierwsza część seta była bardzo wyrównana i zacięta, to sama końcówka należała już do Chemika, który rozdawał karty już do samego końca. W ostatniej partii łodzianki prowadziły dość długo (nawet przy stanie 18:15). Sama końcówka była pełna emocji i widać było z daleka, że to finał ORLEN Ligi, w którym spotkały się dwie najlepsze drużyny walczące o złoty medal. Sport bywa okrutny, a zwycięzcę wyłoniła gra na przewagi, z której z tarczą wyszły zawodniczki z Polic.
Cztery minione sezony należały do Chemika Police, który pewnie triumfował w lidze. Ekipa na swoim koncie ma w sumie 7 złotych medali oraz jeden brązowy krążek. ŁKS Commercecon Łódź na podium znalazł się po raz siódmy, jednak ostatni raz Łodzianki medal wywalczyły prawie 30 lat temu (w 1989 roku!). Mistrzostwo Polski wywalczyły tylko raz 0 w 1983 roku.

• Źródło: własne