Odchodzą w blasku chwały. Dwie utytułowane siatkarki kończą karierę!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008
Koniec sezonu = przemyślenia doświadczonych zawodniczek. Do wniosku, że nadszedł czas by zejść ze sceny doszły dwukrotna mistrzyni Europy – Izabela Bełcik oraz brązowa medalista ME – Katarzyna Gajgał-Anioł. Obie ogłosiły tę decyzję po wywalczonym dziś mistrzostwie Polski z Chemikiem Police. 
Podsumowując swoją owocną karierę Izabela Bełcik doszła do wniosku, że niewiele by zmieniła, a jeśli tak to tylko malutkie niuanse. Zawodniczka jest zadowolona i cieszy się, że odchodzi w blasku chwały zdobywając mistrzostwo Polski. Najważniejsze było dla niej to, że mogła być z reprezentacją Polski w najważniejszych dla niej i największych mementach (zarówno triumfu jak i porażek). Zawodniczka nie wie jeszcze jak będzie wyglądało jej dalsze życie.
,,Schodzę z boiska bardzo lekko, szczególnie po odebraniu złotego medalu. Kariera była długa i zastanawiałam się, kiedy ją zakończyć. Odchodzę spełniona i niewiele bym zmieniła. Cieszę się, że dopisywało mi zdrowie, trochę tych sukcesów też było i chyba miałam okazję uczestniczyć w największych momentach polskiej żeńskiej siatkówki ostatnich lat.” – wyznała Bełcik dodając: ,,Jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądało moje życie po siatkówce. Mam nadzieję, że będzie szczęśliwe i rodzinne, bo będę miała więcej czasu dla najbliższych.”
Bełcik to jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek. 37-letnia rozgrywająca wraz z reprezentacją wywalczyła dwa złote medale mistrzostw Europy (w 2003 i 2005 roku), brązowy medal ME (2009) oraz srebro Igrzysk Europejskich (2015). Biało-czerwone barwy reprezentowała w latach 1999-2016 (322 występy). Na swoim koncie ma również aż siedem tytułów mistrzyni Polski wywalczone w barwach Muszynianki Muszyna, Atomu Trefl Sopot oraz Chemika Police. Trzykrotnie zdobywała Puchar Polski oraz raz wywalczyła Superpuchar Polski.
Katarzyna Gajgał-Anioł również podążyła śladem swojej koleżanki z zespołu. Środkowa stwierdziła, że jest to dobry moment, aby zrobić miejsce młodszym dziewczynom. Choć nie zdobyła wszystkiego, to jest bardzo zadowolona i niczego nie żałuje. W trakcie swojej wieloletniej kariery najważniejsze było dla niej wsparcie kibiców, którym dziś z całego serca dziękowała. Swoją przygodę z siatkówką zawsze będzie wspominać z uśmiechem na ustach.
,,Miałam fajną karierę. Nie jest dla mnie łatwy moment, ale odchodzę spełniona, chociaż zawsze po głowie chodził mi medal Ligi Mistrzyń. Nie można jednak mieć wszystkiego. Mam dużo innych trofeów i też jestem z tego zadowolona” – przyznała zawodniczka.
Gajgał-Anioł również jest jedną z utytułowanych polskich siatkarek. Wraz z reprezentacją Polski wywalczyła w2009 roku brązowy medal mistrzostw Europy, które rozgrywane były w naszym kraju, więc medal ten ma dla naszych dziewczyn ogromne znaczenie i wielki sentyment. Biało-czerwone barwy reprezentowała w latach 2003-2014 występując w nich 121 razy. Mistrzostwo Polski zdobywała ośmiokrotnie z BKS Aluprofem Bielsko-Biała, Muszynianką Muszyną oraz Chemikiem Police. 36-latka ma na swoim koncie również siedmiokrotnie wywalczony Puchar Polski oraz trzykrotnie – Superpuchar Polski. W 2013 roku w barwach Muszynianki zdobyła z zespołem Puchar CEV.

  • Źródło: własne/sport.tvp.pl(cytaty)
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*