Aleksandra Jagieło kończy sportową karierę!

Aleksandra Jagieło
Foto: Rafał Rusek / Newspix

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008
Kończy się pewna siatkarska epoka wśród kobiet… Na sportową emeryturę odchodzi Aleksandra Jagieło – dwukrotna mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku. Po spotkaniu z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyną (wygranym przez Bielsko-Białą 3:0) siatkarka wyznała, że kończy karierę. 
Aleksandra Jagieło w wywiadzie dla sport.tvp.pl wyznała, że spodziewa się drugiego dziecka, a po porodzie ze względu na swój wiek, nie będzie już kontynuować swej sportowej kariery. Zawodniczka dodała, że w przyszłości chciałaby dalej być związana z siatkówką, jednak zaznaczyła, iż nie zamierza wybiegać tak daleko w przyszłość. Jedynym marzeniem, którego nie udało jej się spełnić w trakcie przygody z siatkówką, to wyjazd na igrzyska olimpijskie.
,,To był mój ostatni mecz w karierze. Nie udało się zrealizować jednego marzenia sportowego. Mówię o wyjeździe na igrzyska olimpijskie. Mogę jednak powiedzieć, że jestem spełnioną zawodniczką. Miałam dużo szczęścia przez całą karierę. Myślę jednak, że było to też konsekwencją ciężkiej pracy. Cieszę się, że w ten sposób mogłam przeżyć to swoje siatkarskie życie.”
W swoim ostatnim sezonie gry siatkarska wróciła po 13 latach przerwy do BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Po raz pierwszy Jagieło pojawiła się w BKS-ie w 1999 roku przychodząc z SMS PZPS Sosnowca, w którym występowała aż 5 lat. Następne trzy sezony swojej kariery spędziła we Włoszech reprezentując barwy Rebecchi River Volley Piacenzy. Po powrocie do Polski grała w Muszyniance Muszyna oraz Chemiku Police. Na swoim koncie ma aż osiem tytułów mistrzyni Polski, cztery razy wywalczyła Puchar Polski oraz trzykrotnie – Superpuchar Polski.
Wraz z reprezentacją Polski zawodniczka wywalczyła dwukrotnie mistrzostwo Europy w 2003 i 2005 roku oraz zdobyła brązowy medal podczas Euro w 2009 roku. Ma na swoim koncie również zdobyty Puchar CEV. Jak każdy sportowiec pragnęła pojechać na igrzyska olimpijskie, jednak naszej żeńskiej reprezentacji ta sztuka się nie udała.

,,Nie ukrywajmy, mam już swoje lata. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Poza tym spodziewam się drugiego dziecka” – dodała na koniec polska zawodniczka.


  • Źródło: własne/sport.tvp.pl(cytaty)
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*