MŚ w Budapeszcie: Polacy sensacyjnie pokonali Słowenię!

trening kadry hokeja

Wielkie brawa należą się Polskim hokeistom. Po porażce z Włochami, w drugim spotkaniu mistrzostw świata dywizji 1A, nasi zawodnicy pokonali faworyzowaną Słowenię 4:2.

Biało-czerwoni kapitalnie weszli w mecz. Wynik już w 3. minucie otworzył Damian Kapica, który wykorzystał naszą grę w przewadze.

W drugiej tercji wynik spotkania wyrównał Jan Drozg. Niespełna 3 minuty później kapitalnym uderzeniem popisał się Bartlomiej Neupauer, dzięki temu nasi zawodnicy znów wyszli na prowadzenie. Wprawdzie rywale sprawdzali czy akcję wcześniej krążek nie wpadł do Polskiej siatki, ale odbił się on od słupka, potoczył się po linii, a odbijając się od 2. słupka wyleciał w pole gry. Trzecią bramkę dla naszych zdobył z rzutu karnego Marcin Kolusz.

Fantastycznie spisywał się nasz bramkarz, zawodnicy z pola walczyli dzielnie o krążek i to się opłaciło. W 3. tercji Aaron Chmielewski strzelił 4. gola i byliśmy w doskonałej sytuacji. Na 1.5 min. przed końcem straty zmniejszył Jan Urbas, ale to Polacy mogą cieszyć się z 3 punktów po wygranej 4:2.

W tabeli prowadzi Kazachstan przed Wielką Brytanią. Obydwie reprezentacje mają po 3 punkty tak jak biało-czerwoni, ale mają rozegrany mecz mniej. Dziś zmierzą się Włosi z Węgrami.