Romeo Jozak nie jest już selekcjonerem Legii Warszawa!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Jak zapowiadano tak też się stało. Choć Dariusz Mioduski zapewniał, że darzy Romeo Jozaka ogromnym zaufaniem, to w ostateczności chorwacki szkoleniowiec został zwolniony po porażce z Zagłębiem Lubin. 

Jozak na stanowisku selekcjonera Legii Warszawa zastąpił we wrześniu Jacka Magierę. Objął zespół, który wówczas w lidze zajmował 5. miejsce, a do liderującej drużyny tracili dwa punkty. Wówczas prezes klubu tłumaczył następująco tą decyzję: ,,Zdecydowałem, że potrzebny jest wstrząs. Potrzebujemy lidera, który wyznaczy nowe standardy i zmobilizuje piłkarzy, by grali na takim poziomie, na jakim chcemy, żeby grali.”

Po nadejściu Jozaka Legia miała rozpocząć passę zwycięstw i dobrej gry. Niestety po dobrym początku w wykonaniu Legistów (zwycięstwo w lidze z Cracovią oraz w Pucharze Polski z Ruchem Zdzieszowice), nadszedł czas porażek (z Jagiellonią i Lechem). Potem kipa ze stolicy swoje zwycięstwa przeplatała porażkami – za czasów Jozaka przegrali aż 8 spotkań. Obecnie Legia na sześć kolejek przed końcem sezonu zajmuje 3. miejsce w tabeli, tracąc do liderującego Lecha zaledwie punkt.

Decyzja o zwolnieniu chorwackiego trenera dużo osób zadziwiła, gdyż to właśnie on zimą pozyskał wielu bardzo przyzwoitych transferów m.in. do zespołu przybyli Domagoj Antolić, Marko Vesović i Eduardo. Wówczas Mioduski na każdym kroku podkreślał, że jest realizacja długofalowej wizji budowania zespołu oraz, że Jozak ma u niego dużą kartę zaufania. Jedynym minusem, którym bardzo dużo stracił głównie w oczach kibiców było usunięcie na ławkę ich ulubieńca – Michała Kucharczyka. Po kilku dniach Kucharczyk wrócił do gry, jednak na Jozaka spadła fala krytyki.

Mówiło się, że Chorwat ma pomagać w stworzeniu zaawansowanej akademii piłkarskiej w stolicy naszego kraju, gdyż udało mu się to podczas pracy w Dinamie Zagrzeb i przyniosło to bardzo dobry efekt w realizacji. Niestety, działacze Legii będą teraz musieli dokonać korekcji tychże planów, gdyż Jozak akademii przy Łazienkowskiej już nie zbuduje…

Następcą Romeo Jozaka będzie Dean Klafurić, który jest dość dużym amatorem w pracy szkoleniowca. Klafurić pracował głównie z kobietami prowadząc reprezentację kobiet oraz z drugoligowym HNK Gorica. Obowiązki pierwszego trenera pełnił zaledwie w pięciu spotkaniach, co nie jest dobrym prognostykiem przed objęciem zespołu z Warszawy, który chce walczyć o mistrzostwo Polski.


  • Źródło: własne/sport.tvp.pl(cytaty)
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*