Bundesliga: Kto zatrzyma Bayern? Lewandowski z golem!

Robert Lewandowski

Choć tydzień temu wywalczyli już mistrzostwo Niemiec, to nie zamierzają zwalniać tempa. Bayern Monachium rozgromił Borussię Moenchengladbach aż 5:1 na swojej rodzimej Allianz-Arenie. Robert Lewandowski spotkanie zaczął na ławce, jednak zdołał strzelić kolejną bramkę.

Początek meczu z delikatną przewagą można zaliczyć na rzecz Borussi, jednak później wszystko było grane już pod dyktando Bawarczyków. Zdecydowaną gwiazda tego spotkania był Sandro Wagner, który perfekcyjnie spisał się w roli dżokera Roberta Lewandowskiego. W pierwszej połowie zaliczył dwa trafienia, które zmieniły mentalność spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dynamicznie, gdyż już w 9. minucie spotkania mogliśmy oglądać trafienie Josipa Drmicia, który po dryblingu na obrońcy dał gościom niespodziewane prowadzenie. Gracze Moenchengladbach dość długo prowadzili, gdyż dopiero w 37. minucie Bawarczycy wyrównali wynik, dzięki bramce Sandro Wagnera. Zaledwie cztery minuty później Niemiec ponownie pokonał bramkarza, tym razem głową i tym samym Bayern już prowadził.

Podopieczni Juppa Heynckesa w drugiej połowie już tylko powiększali wynik. W 57. minucie spotkania strzał Wagnera dobił Thiago Alcantara. Bramką popisał się również David Alaba, który niespodziewanie prawą noga pokonał bramkarza gości. W 82. minucie swój dorobek bramkowy powiększył Robert Lewandowski, który wszedł z ławki rezerwowych. Polak po scentrowaniu przez Joshuę Kimmicha pewnie wykończył akcję trafiając do siatki.

• Źródło: własne