Bundesliga: Bayern Monachium wygrywa z Augsburgiem. Bawarczycy z mistrzostwem!

Arjen Robben
Fakt, że mistrz niemieckiej Bundesligi jest wyłaniany na kilka kolejek przed zakończeniem ligi, chyba już nikogo nie dziwi. Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Augsburg 4:1 (2:1) w meczu 29. kolejki dzięki czemu po raz 28. został mistrzem Niemiec. Robert Lewandowski w tym spotkaniu nie zagrał.
Bawarczycy szósty raz z rzędu wywalczyli mistrzostwo kraju, w tym każde mistrzostwo zapewniali sobie na wyjazdach (ani razu nie miało to miejsca na Allianz Arenie). Robert Lewandowski wywalczył swoje szóste w karierze mistrzostwo Niemiec, dzięki czemu ma już więcej trofeów niż cała Borussia Dortmund, która tylko pięć razy była lepsza od Bayernu biorąc pod uwagę cały sezon.
Już w 18. minucie spotkania miała miejsce pewna sensacja. Któż by się spodziewał, że to Augsburg jako pierwszy skieruje piłkę do bramki? Po zagraniu do tyłu Joshuy Kimmicha do Jerome’a Boatenga, ten został szybko ,,okiwany” przez Sergio Cordovę. Wenezuelczyk uderzył wprost w bramkarza Bawarczyków, jednak piłka odbiła się od twarzy Niklasa Suelego i niespodziewanie wpadła do bramki. Podopieczni Juppa Heynckesa szybko wzięli się w garść i w 32. minucie doprowadzili do wyrównania po kapitalnym dośrodkowaniu  prawego skrzydła Kimmicha na głowę Corentina Tolisso. Sześć minut później Bayern już prowadził. Po akcji napędzonej przez świetnie grającego Arjena Robbena do bramki piłkę skierował James Rodriguez.
Druga połowa spotkania przebiegała ponownie pod dyktando gości. Choć kibice Augsburgu mieli nadzieję, że ich drużyna wyrówna wynik, losy meczu były niemalże przesądzone. W 62. minucie spotkania Arjen Robben popisał się ładną bramką, której bramkarz nie był w stanie obronić. Holender miał kolejną okazję do zdobycia kolejnej bramki, jednak po wykonanym płaskim strzale z wolnego, piłkę pewnie obronił Hitz. Bawaryczycy nie spoczęli na laurach i w końcówce regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki głową skierował Sandro Wagner.
Największą gwiazdą spotkania bezapelacyjnie był Arjen Robben. Holender rozegrał kapitalne spotkanie – strzelił gola, miał udział przy innym oraz był bardzo aktywny podczas całego meczu. Jest to bardzo dobry impuls dla drużyny przed najważniejszymi pojedynkami w sezonie. Bayern Monachium już w środę zmierzy się w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z Sevillą.

• Źródło: własne