LM: Totalna demolka! Liverpool lepszy od City!

Mohamed Salah
Liga Mistrzów ma to w sobie, że lubi płatać figla wszystkim bukmacherom. Liverpool rozgromił na własnej ziemi faworyta do finału tej edycji – Manchester City 3:0. Podopieczni Jurgena Kloppa komfort gry zapewnili sobie podczas pierwszych 30 minut ustalając wynik spotkania.
To, co na boisku wyprawiał Mohamed Salah, nie mieściło się w głowie niejednemu futbolowemu ekspertowi. Egipcjanin był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku – świetnie spisywał się na prawym skrzydle, szalał pod bramką rywali, a swój fenomenalny występ przypieczętował golem i asystą. Nikt nie był w stanie znaleźć na niego sposobu, a na pewno nie obrona Manchesteru City, która tego wieczoru nie przypominała tej z angielskiej ligi. Najwięcej prostych błędów popełnił najbardziej doświadczony obrońca w zespole – Vincent Kompany.
Spotkanie rozpoczęło się w tak szybkim tempie, że prawie nikt nie zdążył się zorientować, a wynik już był niemal nie do odrobienia przy tak grającym zespole Jurgena Kloppa. Już w 12. minucie świetnie spisujący się Mohamed Salah strzelił pierwszego gola. Najpierw Salah zagrał do Roberto Firmino, który oddał strzał na bramkę. Piłkę odbił wówczas bramkarz Manchesteru, co pewnie wykorzystał Egipcjanin. Kolejna bramka padła w 21. minucie gry, kiedy to Alex-Oxlade Chamberlain oddał fantastyczny strzał zza pola karnego – Ederson Moraes nie miał szans. Trzeci gol padł 10 minut później po dośrodkowaniu Salaha na głowę Sadio Mane, który pewnie uderzył w światło bramki.
W spotkaniu zdecydowanie mogliśmy oglądać więcej goli, jednak piłkarzom oddającym strzały zabrakło szczęścia. Już na początku spotkania podopieczni Pepa Guardioli mieli groźną okazję do wyrównania wyniku, jednak Leroy’owi Sane zabrakło precyzji w strzale zza pola karnego. Sane miał kilka dobrych okazji, które jeśliby wykorzystał wynik mógłby wyglądać zupełnie inaczej.
Warto dodać, że Pep Guadiola w swojej karierze trenerskiej nie przegrywał tak często z żadnym innym trenerem niż Jurgen Klopp. Rewanżowe starcie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 20:45 na Etihad Stadium.

• Źródło: własne