LE: Pierwsze ćwierćfinałowe starcia już za nami

Aaron Ramsey
Emocje po Lidze Mistrzów jeszcze nie ostygły, a piłkarscy fani nie mają przerwy. Czas na starcia w Lidze Europejskiej. Swoje zwycięstwa odnieśli Arsenal Londyn, Lazio Rzym, Atletico Madryt oraz RB Lipsk. Rewanże odbędą się 12 kwietnia.
Najefektowniejszym zwycięstwem mogli się pochwalić piłkarze Arsenalu Londyn, którzy już do przerwy prowadzili 4:1. Spotkanie zakończyło się właśnie takim wynikiem. Jako pierwszy do bramki trafił Aaron Ramsey. Kanonierzy długo nie cieszyli się z prowadzenia, gdyż chwilę później wynik wyrównał Aleksandr Gołowin. Nie minęło pół godziny gry, kiedy na koncie podopiecznych Arsena Wengera była już trzybramkowa przewaga: dwie bramki zdobył Alexandre Lacazette oraz drugim trafieniem popisał się Ramsey.
Kibice Altetico zaledwie 24 sekundy czekali na pierwszego gola swojego ulubionego zespołu. Już w pierwszej akcji meczu na prowadzenie swój zespół wyprowadził Diego Simeone Koke, który wykorzystał błąd Sebastiana Coatesa. Na 2:0 wynik podwyższył Antoine Griezmann. Zdecydowanie wynik mógłby być lepszy na korzyść gospodarzy, jednak kilka ,,setek” zmarnował Diego Costa.