Polka wicemistrzynią świata w Short tracku!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Takiego osiągnięcia w Polsce jeszcze nie było. Natalia Maliszewska została wicemistrzynią świata. Polka była druga na swoim koronnym dystansie – 500 metrów. Mistrzostwa świata w short tracku odbywają się w kanadyjskim Montrealu.

Sukces Polki to pierwsze takie osiągnięcie w historii startów naszego kraju w MŚ w short tracku. Nasza zawodniczka okazała się gorsza jedynie od złotej medalistki z Pjongczangu – Choi Min-jeong (Korea Południowa).

Dopiero piąte miejsce zajęła faworytka gospodarzy Kim Boutin. Finał miał dla Kanadyjki dramatyczny przebieg, bo ta upadła i straciła szanse na medal na własnym terenie.

Maliszewska w swojej karierze trzy razy stawała na podium Pucharu Świata, w tym na właśnie w Montrealu (w 2015 roku zajęła tam drugie miejsce).

Polska zawodniczka już w Pjongczangu zapowiadała walkę o medal. Maliszewska odpadła jednak w ćwierćfinale, ale w swoim biegu okazała się słabsza tylko od zawodniczek, które później stawały na podium. Srebro mistrzostw świata można jednak nazwać sporym zaskoczeniem.


  • Źródło: sport.pl
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*