PŚ w Klingenthal: Fabian Riessle prowadzi po skokach, Kupczak w dwudziestce

riessle fabian
zimbio.com

Niemiec Fabian Riessle okazał się najlepszy w skokach, podczas zawodów Pucharu Świata kombinatorów norweskich w jego ojczystym Klingenthal. Szczepan Kupczak zajął 17. miejsce.

Zawody otworzył Niemiec Luis Lehnert skokiem na 111,5 m. Otrzymał 87,3 pkt. Wyprzedził go Czech Ondrej Pazout, lecz później został zdyskwalifikowany. W tej sytuacji na pozycję lidera wszedł Austriak Dominik Terzer z wynikiem 128,5 m. i 118,9 pkt.

Jako 1. z Polaków zaprezentował się Paweł Słowiok. Skoczył bliżej od Austriaka o 11,5 m. i przegrał z nim o 22,7 pkt. czyli o 1,31 min.

Bardzo dobrym skokiem popisał się Szczepan Kupczak, który poleciał aż 135,5 m. i objął prowadzenie z notą 122,2 pkt. Wyprzedził go Japończyk Go Yamamoto. Wylądował 3 metry dalej i wystartuje 52 sek. przed naszym zawodnikiem. Jako 4. do biegu wystartuje Austriak Mario Seidl, który popisał się skokiem na 141 metrów. Bezpośrednio przed nim wybiegnie Fin Eero Hirvonen. Skoczył 1,5 m. dalej i wybiegnie 6 sek. przed Austriakiem. Jako 1. z 10-kilometrową trasą będzie mierzył się Niemiec Fabian Riessle. Poleciał 139,5 m. i wystartuje 21 sek. przed 2. Japończykiem Akito Watabe. Szczepan Kupczak ruszy 17, a Paweł Słowiok 37.