Nowy diamencik polskich skoków narciarskich. Ma zaledwie 9 lat!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Tymoteusz Cienciała z Wisły wygrywał 3 razy Turniej Czterech Skoczni dla dzieci. Jak sam mówi marzy żeby kiedyś  skakać jak Adam Małych i Kamil Stoch oraz kiedyś sam wygrać autko.W wieku sześciu lat oddał skok na skoczni K-70 w Szczyrku.

Młody zawodnik skacze na nartach od czwartego roku życia. Zaczął pod okiem Wojciecha Tajnera. Uznawany jest za wielki talent, a na swoim koncie ma już trzy zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.

Trzeba przyznać, że Tymoteusz Cienciała to prawdziwy diamencik do oszlifowania. Mimo że ma dopiero 9 lat, to widać u niego bardzo dużo obycia ze skocznią. Nie można się temu dziwić, bo zaczął trenować mając zaledwie cztery lata. Widać, że ma olbrzymie predyspozycje do uprawiania skoków narciarskich, ale coś więcej na jego temat będziemy mogli powiedzieć za 3-4 lata. Do tego czasu powinien się rozwijać nie tylko w skokach narciarskich, ale także w innych sportach jak np. kombinacja norweska czy choćby piłka nożna, którą również bardzo lubi. Duża w tym rola nie tylko trenerów, ale również rodziców, by dobrze go ukierunkowali – mówił  Jan Szturc, pierwszy trener Adama Małysza.

Dziewięciolatek skacze już na skoczni K-70 i często wygrywa ze starszymi od siebie. Oby młodego Orła z Wisły czekała kariera na wzór tego starszego, Adama Małysza.


  • Źródło: własne/ sport.pl

 

 

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*