Polka mistrzynią świata juniorów w biathlonie!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Kamila Żuk znokautowała rywalki w biegu indywidualnym biathlonowych mistrzostw świata juniorów. 20-latka nie dała żadnych szans swoim rywalkom ,nad drugą Rosjanką miała ponad 3 minuty przewagi.

W estońskim Otepää Kamila Żuk była bezkonkurencyjna. Polka w biegu indywidualnym na 12,5 km znokautowała rywalki. Nasza reprezentantka na strzelnicy zanotowała dwa pudła, za co otrzymała dwie karne minuty, ale i tak jej zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Żuk zaprezentowała świetną formę biegową i miała blisko 3 minuty i 5 sekund przewagi nad drugą na mecie Anną Krywonos z Rosji.

To pierwszy złoty medal mistrzostw świata w kategorii juniorek od 1973 roku. Żuk zapisała się w annałach polskiego biathlonu. Do tej pory kilka razy miała okazję do startów w zawodach Pucharu Świata, ale ani razu nie zdobyła punktów. W przyszłym sezonie będzie już etatową reprezentantką Polski w tych zawodach.

Oprócz Żuk wystartowały dwie Polki. 19. była Kamila Cichoń, a Natalia Tomaszewska zajęła 25. lokatę.


  • Źródło: sportowefakty.pl
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*