Eliminacje MŚ: Dotkliwa porażka Polaków z Węgrami

Polska koszykówka

Biało-czerwoni koszykarze ulegli reprezentacji Węgier 57:64, podczas spotkania w ramach eliminacji przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Mimo to utrzymali 2. miejsce w grupie C.

Polacy kapitalnie weszli w mecz, rozpoczynając od prowadzenia 7:0. Gra rywali znacznie się poprawiła i po 1. kwarcie nasi zawodnicy wygrywali tylko 14:12. Punktowali między innymi Karol Gruszecki, Przemysław Karnowski, Mateusz Ponitka i Jakub Wojciechowski, a dla przeciwników Zoltan Perl i Darrin Govens.

Druga kwarta zaczęła się lepiej dla Węgrów, którzy rzucili 8 punktów z rzędu. Nasi zawodnicy odpowiedzieli 6-punktową serią i doprowadzili do remisu, a niedługo potem wyszli na prowadzenie 26:22. Nie udało się go utrzymać i po 1. połowie był remis 32:32.

Trzecia kwarta była wyrównana, na trafienia jednej reprezentacji odpowiadała druga, niestety David Vojvoda i Akos Keller dali prowadzenie gospodarzom 46:40. Rzuty Wolne wykorzystał Gruszecki, ale chwilę po tym Węgrzy zaliczyli kolejną serię i nawet dobry rzut Aarona Cela nie pmógł, albowiem biało-czerwoni przegrywali 44:56.

Ostatnia część meczu wiele nie zmieniła. Mimo ambitnej postawy Łukasza Koszarka u rywali kapitalnie prezentowali się Rosco Allen i Orsolya Toth, dzięki czemu utrzymali doskonały rezultat i zwyciężyli 64:57.

W grupie C prowadzi Litwa z kompletem 8 punktów. Polska i Węgry mają 2 punkty straty.