Eliminacje MŚ: Polska zdecydowanie lepsza od Kosowa!

Polska koszykówka

Polscy koszykarze odnieśli 2. zwycięstwo, podczas eliminacji do Mistrzostw Świata,  które za rok odbędą się w Chinach. We Włocławku pokonali Kosowo 90:62.

Nasi zawodnicy kapitalnie weszli w mecz, albowiem dzięki punktom Przemysława Karnowskiego, Tomasza Gielo i Mateusza Ponitki wyszli na prowadzenie 13:0. Trafienie zaliczyli również Karol Gruszecki i Kamil Łączyński, ale rywale wzięli się do roboty. Po 1. kwarcie Polska-Kosowo 20:12.

W kolejnej części meczu biało-czerwoni mieli 10-punktową serię i prowadzili aż 33:14. Do końca powiększyli przewagę do 22 oczek i na przerwę schodzili wygrywając 48:26.

Druga połowa nie była gorsza. Polacy zaliczyli następną serię, tym razem 12-punktową i wygrywali 63:33. Po 3. kwarcie zwycięstwo wydawało się przesądzone, ponieważ na tablicy widniał wynik 74:45 dla Polski.

Ostatnie 10 minut nie przyniosło sensacji, reprezentacja Polski wygrała spotkanie 90:62. W grupie C prowadzi Litwa z kompletem 6 punktów. Polacy mają 1 mniej. Do kolejnej fazy awansują 3 najlepsze ekipy.