ZIO: Sensacyjna Szwedka najlepsza w slalomie! Gąsienica-Daniel nie wystartowała

Frida Hansdotter
Foto: gettyimages.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Pjongczang = zaskakujący medaliści, wiatr i zimno. Podczas rywalizacji w slalomie kobiet nie było inaczej. Szwedzka alpejka Frida Hansdotter została mistrzynią olimpijską. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Wendy Holender, zaś trzecia była Austriaczka Katharina Gallhuber. 

Po pierwszym przejeździe Holender prowadziła w rywalizacji. Na półmetku miała 0,20 s przewagi nad ostateczną triumfatorką, lecz na mecie traciła do rywalki zaledwie 0,05 s.

Dość dużą niespodzianką była również trzecia lokata Kathariny Gallhuber, która po pierwszym przejeździe zajmowała 9. pozycję. Alpejka z Austrii jeszcze nigdy nie stała na podium Pucharu Świata. Dziś do zwyciężczyni straciła 0,32 s.

Kolejnym zaskoczeniem było 4. miejsce Amerykanki Mikaeli Shiffrin, która jest obecną liderką klasyfikacji Pucharu Świata oraz była wymieniana w gronie pretendentek do złota olimpijskiego. Do wskoczenia na podium olimpijskie zabrakło jej zaledwie 0,08 s.

Zawody pierwotnie zaplanowano na środę (14.02), jednak zbyt silny wiatr w Korei uniemożliwił na rozegranie zawodów. Wówczas miała pojawić się Martyna Gąsienica-Daniel, której dziś zabrakło na starcie. Żadna Polka nie wystartowała w dzisiejszej rywalizacji.


  • Źródło: własne
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*