ZIO: Koronny dystans Dario Cologny – Szwajcar z potrójną koroną! Polacy daleko…

Dario Cologna
Foto: gettyimages.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

W końcu to nie norweski biegacz został mistrzem olimpijskim w biegach narciarskich. Dziś na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym Dario Cologna był nie do pokonania. Na swoim królewskim dystansie Szwajcar jest najlepszy na trzecich z rzędu igrzyskach (wygrywał też w Vancouver i Soczi). 

Dario Cologna przybiegł a metę z czasem 33.43,9 wyprzedając tym samym o 18,3 s drugiego Norwega Simena Hegstada Kruegera oraz o 23 s trzeciego Rosjanina Denisa Spicowa.

Szwajcarski biegacz na swoim koncie ma już cztery złote olimpijskie krążki. Oprócz trzech zwycięstw na dystansie 15 kilometrów, wywalczył również mistrzostwo olimpijskie w biegu łączonym na 30 km w Soczi.

Podczas dzisiejszego startu Polacy nie zaskoczyli tak jak we wtorkowym sprincie. Najlepszy z Polaków Dominik Bury uplasował się na 33. miejscu. Pozostali biegacze będą chcieli zapomnieć o tym biegu jak najszybciej. Kamil Bury zajął dopiero 78. miejsce, zaś Maciej Staręga przybiegł dopiero jako 82. zawodnik tracąc do Cologny aż 5 minut i 15 sekund. To pewnego rodzaju deklasacja…


  • Źródło: własne
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*