ZIO: Kolejny medal dla gospodarzy! ,,Iron Man” nie zawiódł kibiców!

Yun Sung-bin

Jak na gospodarzy najważniejszej imprezy sportowej świata przystało Koreańczycy również zdobywają złote medale. Yun Sung-bin został mistrzem olimpijskim w skeletonie. Zawodnik z Korei nazywany ,,Iron Manem”, dzięki swojemu kaskowi pobił swoich rywali w każdym z czterech zjazdów. Srebro wywalczył Rosjanin Nikita Triegubow, zaś brąz – Brytyjczyk Dom Parsons.

Reprezentant gospodarzy prowadził od samego początku. Po drugim zjeździe miał aż 0,72 sekundy przewagi, co było pewnego rodzaju deklasacją. Po trzecim ślizgu było niemal pewne, że Koreańczyk został mistrzem olimpijskim, gdyż jego przewaga wzrosła do 1,02 sekund.

Kiedy Sung-bin pobijał swój czas, nadal emocjonująca pozostała walka o dwa kolejne stopnie na podium olimpijskim. Po trzech zjazdach drugiego w klasyfikacji Łotysza Martinsa Dukursa, trzeciego Parsonsa i czwartego Triegubowa dzieliło zaledwie 0,02 i 0,07 s. Presja olimpijskiego medalu sparaliżowała zawodnika z Łotwy, który nie wytrzymał ciśnienia i zajął ostatecznie 4. miejsce.

Zwycięzca dzisiejszego startu zdobył swój pierwszy medal olimpijski w karierze. W Soczi saneczkarz z Korei uplasował się na odległej 16. pozycji. W Pjongczangu był nie do pokonania! W czwartym ślizgu pobił rekord toru (50,02 s), który sam ustanowił w czwartek.

Polacy nie startowali w tej konkurencji.

• Źródło: własne