ZIO w Pjongczang: Kolejne złoto dla Holandii, Czerwonka dwunasta

ter mors jorien
twitter.com

Nie było niespodzianki w wyścigu na 1000 metrów panczenistek, podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Złoto wywalczyła Holenderka Jorien Ter Mors. Najlepsza z Polek Natalia Czerwonka zajęła 14. miejsce.

Jako 1. zaprezentowała się Niemka Michelle Uhrig ze słabym czasem 1:20.81 min.

W kolejnej parze rywalizowała Polka Karolina Bosiek i Czeszka Nikola Zdrahalova, która pojechała szybciej od Niemki o 4,48 sek. Wygrała także z naszą zawodniczką. Rezultat Polskiej panczenistki to 1:18.53 min. i 29. miejsce. Świetny czas wykręciła Holenderka Ireen Wust. Osiągnęła wynik lepszy od reprezentantki Polski o 3,21 sek. i zajęła 9. miejsce.

Kolejna z Polek Natalia Czerwonka pojechała 1:15.77 min. co pozwoliło jej zająć pozycję 12. Zwyciężczyni Jorien Ter Mors pojechała lepiej o 2.21 sek. Srebrny i brązowy medal zdobyła Japonki Nao Kodaira oraz Miho Takagi.