ZIO w Pjongczang: Eric Frenzel ze złotem, najlepszy z Polaków w trzeciej dziesiątce

frenzel geiger
fis-ski.com

Niemiec Eric Frenzel został najlepszym kombinatorem norweskim, podczas Igrzysk Olimpijskich w Południowokoreańskim Pjongczang. Najlepszy z Polaków Paweł Słowiok zajął 22. miejsce.

Skoki, które rozgrywane były przy mocnym wietrze i wielokrotnie przerywane otworzył Amerykanin Jasper Good słabym wynikiem 76 m. i 58,8 pkt. co dało mu jak się później okazało ostatnie 47. miejsce.

Pierwszy z Polaków Wojciech Marusarz skoczył dalej 3,5 m. i z notą lepszą o 2,5 pkt. został sklasyfikowany 2 oczka wyżej. Najlepszą trzydziestkę po skokach zamykał Włoch Aaron Kostner. Uzyskał 93,5 m. i 89,2 pkt.

Słabo spisał się Adam Cieślar. Spadł bliżej od Włocha o 12,5 m. i z notą gorszą o 20,5 pkt. zajmował 44. pozycję. Dobrze za to pokazał się Czech Ondrej Pazout. Skok na 97,5 m. i wynik 95,8 pkt. dało mu 22. lokatę. Półtora metra bliżej spadł Francuz Jason Lamy Chappuis, ale otrzymał notę lepszą o 1,9 pkt. i miał przyjemność startować do biegu z miejsca 19.

Paweł Słowiok pokazał przeciętny skok na 92,5 m. Nota 88,3 pkt. wystarczyła do 33. pozycji.

Szczepan Kupczak poleciał 4,5 m. dalej. Uzyskał 8,5 pkt. więcej i wystartował do biegu z miejsca 20. Bardzo dobrze spisali się Japończycy. Aż 4 było w piętnastce, zaskakująco wysoko znalazł się 34-letni Hideaki Nagai, który skoczył aż 101 m. i z notą 104,2 pkt. zajmował 14. miejsce. Liderem został Austriak Franz-Josef Rehrl, lepszy od Azjaty o 11 metrów i 26,4 pkt.

Rehrl ruszył do biegu jako 1. Za nim wystartowali Norweg Jarl Magnus Riiber i Japończyk Akito Watabe. Po przebiegnięciu kilku kilometrów prowadzący Austriak został doścignięty nie tylko przez wymienionych zawodników, ale dobiegli do niego Niemiec Eric Frenzel i rodak lidera Lukas Klapfer. W końcówce Rehrl opadł z sił i pozostał czwórka walczyła o medale między sobą. Wygrał Eric Frenzel z przewagą 3,8 sek. nad Akito Watabe i 18,1 pkt. nad Lukasem Klapferem.

Paweł Słowiok wyprzedził dziesięciu rywali i dobiegł do mety 22. Szczepan Kupczak zajął 39. miejsce, Adam Cieślar był 42. zawodnikiem na mecie, a Wojciech Marusarz 47.