ZIO w Pjongczang: Justyna Kowalczyk i Kamil Bury w ćwierćfinałach!

Szwdka Stina Nilsson wygrała kwalifikacje do sprintu techniką dowolną, podczas którego rywalizować dziś będą biegaczki na Igrzyskach. Justyna Kowalczyk awansowała z 22. miejsca. Wśród mężczyzn eliminacje zwyciężył Fin Ristomatti Hakola, a nasz kraj będzie reprezentował 28. Kamil Bury.

Rywalizację kobiet otworzyła Szwedka Anna Dyvik z czasem 3:17.99 min. Awansowała z 14. pozycji. Szybciej o 5,69 sek. pobiegła Finka Krista Parmakoski i zajęła 3. lokatę. Oczko wyżej uplasowała się Norweżka Maiken Caspersen Falla z czasem 3:09.13 min. Wygrała lepsza o 0,39 sek. Szwedka Stina Nilsson.

Justyna Kowalczyk uplasowała się na 22. pozycji. Polka osiągnęła rezultat 3:20 min. Ewelina Marcisz była gorsza o 8,11 sek. i zajęła miejsce 38. co nie dało jej awansu, podobnie jak 37. Sylwii Jaśkowiec z czasem 3:27.94 min.

U mężczyzn pierwszy do mety dobiegł Szwed Calle Halfvarsson w czasie 3:13.27 min. Awansował z 10. pozycji. Szybciej o 3,07 sek. pobiegł zawodnik z reprezentacji olimpijskiej Alexander Bolshunov i zajął 3. miejsce. Zwyciężył Fin Ristomatti Hakola z wynikiem 3:08.54 min. Drugie miejsce zajął Norweg Johannes Klaebo.

Miłą niespodziankę sprawił Kamil Bury. Polak wprawdzie pobiegł gorzej od Fina o 8,61 sek. ale dało mu to awans z 28. lokaty. Gorzej spisał się Maciej Staręga, który pobiegł w czasie 3:19.42 i odpadł zajmując miejsce 42.