LM: PGE Skra Bełchatów pokonała lidera grupy!

PGE Skra Bełchatów

Kapitalne spotkanie zagrali dziś siatkarze PGE Skry Bełchatów. W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów pokonali prowadzący w grupie C Rosyjski Lokomotiw Nowosybirsk 3:0.

Bełchatowianie dobrze weszli w mecz, wychodząc na prowadzenie 8:6. Podwyższyli przewagę do 4 punktów i na 2. przerwie technicznej prowadzili 16:12. W końcówce seta wyrobili sobie jeszcze większą przewagę i wygrali pewnie 25:19.

Druga partia rozpoczęła się dla Skry świetnie, albowiem zawodnicy Polskiego klubu objęli prowadzenie 7:2. Ich gra wyglądał fantastycznie, dzięki czemu powiększyli przewagę do 7 punktów, a na przerwie technicznej wygrywali 16:6. Rywale nie mieli żadnych argumentów i Bełchatowianie zwyciężyli 25:15.

Ostatni set zaczął się podobnie jak poprzednie. Skra prowadziła 8:6, by niedługo ich przewaga wynosiła 5 punktów. Na przerwie technicznej 3. drużyna w Polsce prowadziła 16:12, a kilka akcji potem mieli wypracowaną przewagę 6 punktów. Wygrali seta 25:19, a cały mecz 3:0.

Lokomotiw utrzymał prowadzenie w grupie z dorobkiem 11 punktów, ale 2. Skra traci do nich zaledwie 3 oczka.