LM: Jastrzębski Węgiel wygrywa za 2 punkty!

jastrzębski węgiel
jastrzebskiwegiel.pl

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w ramach 5. kolejki Ligi Mistrzów grali z Francuskim Spacer’s Toulouse VB. Prowadzili 2:0, rywale doprowadzili do remisu, ale tie-break należał do Polskiego klubu.

Na 1. przerwie technicznej zawodnicy z Jastrzębia-Zdrój przegrywali 7:8. Wyszli jednak na 2-punktową przewagę, a na 2. przerwie prowadzili 16:13. W końcówce seta wygrywali 5 punktami, by pewnie zwyciężyć seta 25:17.

W 2. partii siatkarze z Tuluzy prowadzili 5:2. Ich przewaga stopniała do 2 punktów, a nawet zawodnicy Jastrzębskiego Węgla wyszli na prowadzenie 13:11. Na przerwie technicznej został im punkt przewagi, ale niedługo potem wygrywali 18:16. Prowadzenia nie oddali i zwyciężyli 25:22.

Trzeci set dla Jastrzębian zaczął się znakomicie, albowiem wyszli na prowadzenie 8:6. Podwyższyli przewagę do 4 punktów, ale na przerwie technicznej prowadzili tylko 16:14. W końcówce Francuzi wyszli na prowadzenie i wygrali seta 25:23.

Kolejne starcie znów było z początku lepsze dla naszych zawodników, którzy szybko uzyskali wynik 5:2. Długo utrzymywali 3-punktową przewagę, ale na przerwę schodzili z wynikiem 16:15. W końcówce do głosu doszli gracze z Tuluzy. Goście wygrali 25:23 i potrzebny był tie-break.

W decydującym starciu kilkupunktowa seria dała Jastrzębianom prowadzenie 11:8. Utrzymali 3 punkty przewagi do końca i wygrali 15:12, a cały mecz 3:2.

W grupie D prowadzi Zenit Kazań. Jastrzębski Węgiel jest 2. ze stratą 4 punktów.