Liga Mistrzów: Pewne zwycięstwo Manchesteru City!

Manchester City

Manchester City wygrał w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Basel w stosunku 4:0. Dwie bramki zdobył Ilkay Gundogan.

Manchester City objął prowadzenie już w 14 minucie spotkania. Kevin De Bruyne znakomicie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a Ilkay Gundogan wyskoczył najwyżej i spokojnie, mocno główkował w lewą część bramki.

Cztery minuty później było już 2:0. Raheem Sterling dośrodkował w pole karne, a Bernardo Silva zamknął je i trafił w górną część siatki. W 23 minucie Sergio Aguero oddał strzał zza pola karnego z niesamowitą siłą i prędkością w lewy dolny róg bramki.

W 53 minucie spotkania na 4:0 podwyższył Ilkay Gundogan, który oddał strzał z krawędzi pola karnego i zdobył bramkę dokładnym strzałem, piłka wpadła tuż przy prawym słupku. Asystę zanotował Sergio Aguero.