Liga Mistrzów: Cenny remis Tottenhamu!

Harry Kane

Tottenham zremisował dzisiaj w meczu wyjazdowym w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn w stosunku 2:2.

Juventus Turyn objął prowadzenie już w drugiej minucie spotkania. Miralem Pjanic posłał piłkę z rzutu wolnego, a Gonzalo Higuain przejął dośrodkowaną piłkę i pokazał wspaniałą technikę wbijając piłkę do bramki rywali. Argentyńczyk posłał piłkę z krawędzi pola karnego w lewy dolny róg bramki.

Siedem minut później gospodarze prowadzili już 2:0. Gonzalo Higuain umieścił piłkę w lewej stronie bramki. Goście kontaktową bramkę zdobyli w 35 minucie. Harry Kane wykorzystał podanie, a następnie znalazł się sam na sam z bramkarzem. napastnik reprezentacji Anglii zakończył akcję umieszczając piłkę w siatce. Autorem kluczowego podania był Dele Alli.

Juventus w doliczonym czasie pierwszej części meczu mógł podwyższyć na 3:1, ale Gonzalo Higuain trafił w poprzeczkę z rzutu karnego. W 71 minucie meczu Christian Eriksen wyrównał wynik meczu, Duńczyk trafił z rzutu wolnego, płaskim strzałem, piłka przeleciała pod podskakującym murem i wpadła prosto w lewy dolny róg bramki.