Z OSTATNIEJ CHWILI! Niemiecki teninsista kończy karierę!

Tommy Haas
Foto: gettyimages.com

Wicemistrz olimpijski z Sydney w grze pojedynczej z 2000 roku niemiecki tenisista Tommy Haas poinformował oficjalnie, że kończy karierę. Numer dwa światowego rankingu ATP World Tour z 2002 roku nie grał przez ostatnie sześć miesięcy. 

W swojej bogatej i długiej karierze Niemiec wygrał 15 turniejów, ale nie ma na swoim koncie żadnego Wielkiego Szlema. Trzykrotnie występował w półfinale Australian Open (1999, 2002, 2007) oraz raz w półfinale Wimbledonu (2009). W rankingu najwyższe miejsce które zajmował to 2. lokata (odnotowana 13 maja 2002 roku).

Posiadający amerykańskie obywatelstwo 39;latek na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2002 roku wywalczył srebrny medal. Wówczas w finale okazał się słabszy od Rosjanina Jewgienija Kafielnikowowa. Większość jego kariery zdominowały liczne kontuzje i urazy wykluczające go z gry i rytmu treningowego. Łącznie przeszedł dziewięć bardzo poważnych operacji.

W tegorocznym Austrialian Open wcielił się już w nową rolę – był doradcą 23-letniego francuskiego tenisisty Lucasa Pouille. Po zakończeniu kariery ma być dyrektorem turnieju ATP Indian Wells, który będzie rozgrywany 8 do 18 marca w Kalifornii.


  • Źródło: własne/sport.tvp.pl
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*