ZIO: Sensacyjni mistrzowie olimpijscy w biathlonie!

Arnd Peiffer
Foto: gettyimages.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Takiego obrotu sprawy chyba nie spodziewałby się zupełnie nikt! Podczas inaugurującego zmagania mężczyzn w Pjongczangu biegu sprinterskiego wyłoniono zaskakujących zwycięzców. Nowym mistrzem olimpijskim w tej kategorii został Niemiec Arnd Peiffer. Srebrny medal wywalczył Czech Michal Krcmar, a jako trzeci na metę dobiegł Włoch Dominik Windiasch. 

Kluczowym elementem o odniesienia zwycięstwa było strzelanie, co mogliśmy już zauważyć już podczas wczorajszych zmagań w rywalizacji kobiet. Siarczysty mróz oraz zmieniający kierunek wiatr sprawiał, że na strzelnicy mylili się najlepsi zawodnicy.

Na start w pierwszej grupie zdecydował się jeden z pretendentów do złotego medalu Johannes Thingnes Boe. Norweg w pierwszym strzelaniu pomylił się aż trzy razy, co przekreśliło jego nadzieje na zwycięstwo. W pozycji stojącej pudłował raz.

Wydawałoby się, że w tej sytuacji mistrzem olimpijskim zostanie Martin Fourcade, jednak Francuz podążył za swoim rywalem i również po pierwszym strzelaniu biegał trzy karne rundy. Choć w drugim strzelaniu się poprawił, zawodnik miał już bardzo duże straty.

Bezbłędnie strzelających zawodników można było wyliczyć chyba na palcach jednej ręki. Zaliczali się do nich nowi mistrzowie: Pfeiffer oraz Krcmar. To dwójka zawodników, z którymi kompletnie nikt się nie liczył. Niemiec posiada w swoim dorobku medale z mistrzostw świata oraz olimpiady, jednak zdobyte w sztafecie. Krcmar jak i brązowy medalista dzisiejszego biegu – Windisch szerszej publiczności nie byli dotąd znani, a dziś osiągnęli najlepszy wynik w karierze.

Co do polskich biathlonistów, to od czasów zakończenia kariery przez Tomasza Sikorę, nie mamy specjalnych osiągnięć w tej dyscyplinie sportu. Tomasz Nędza-Kubiniec zajął 67. miejsce (2 pudła), zaś Grzegorz Guzik uplasował się na 57. pozycji, dzięki czemu wystąpi w biegu pościgowym.


  • Źródło: własne
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*