ZIO: Kolejna sensacja na olimpijskim podium! Polacy daleko w jedynkach…

David Gleirschner

Olimpijski konkurs saneczkarzy w Pjongczangu wyłonił sensacyjnych zwycięzców. Niestety nie jest to żaden z Polaków, gdyż Maciej Kurowski zajął 19. miejsce, a Mateusz Sochowicz uplasował się na 27. pozycji. Mistrzem olimpijskim został David Gleirschner.

Biało-czerwoni mogą ten dzień zdecydowanie zaliczyć do nienajlepszych. Nasi reprezentanci po dwóch ślizgach zajmowali 19. oraz 29. miejsce. Kurowski w swoim trzecim ślizgu utrzymał się w czołowej ,,dwudziestce” zawodów, dzięki czemu mógł wykonać swój czwarty zjazd. Sochowicz podczas swojego startu kilka błędów, przez które osiągnął czas 48.930 sekundy plasując się tym samym na 27. pozycji.

Ze swojego występu dumny może być nasz drugi reprezentant – Maciej Kurowski, dla którego 19. miejsce to najlepszy wynik osiągnięty na igrzyskach olimpijskich. Podczas czwartego zjazd na torze w Pjongczangu pokonał trasę w 47.885 sekundy, co nie jest najgorszym rezultatem.

Po trzech ślizgach na prowadzeniu utrzymywał się główny kandydat do złotego medalu – Felix Loch. Nikt nie spodziewał się obrotu sprawy i wszyscy byli niemal pewni, że to on zostanie po raz trzeci w swojej karierze mistrzem olimpijskim. O pozostałe miejsca na podium walczyli Amerykanin Chris Mazdzer oraz Austriak David Gleirschner.

Ostatni zjazd w wykonaniu Austriaka był perfekcyjny, dzięki czemu jego szanse na złoty medal znacząco wzrosły. Na trasie Loch popełnił kuriozalny błąd, który zepchnął go na 5. pozycję. Na trzecie miejsce tym samym wskoczył jego rodak Johannes Ludwig.

Dodajmy, że 23-latek po raz pierwszy w karierze stanął na podium i to od razu na podium olimpijskie!

• Źródło: własne