Świetny mecz Łukasza Piszczka. Borussia pewnie pokonuje Hamburger SV

Borussia Dortmund

W meczu 22. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pewnie pokonała Hamburger SV 2:0 (0:0). Kibice gospodarzy szybko zapominają o Pierre-Emericku Aubameyangu, gdyż jego zamiennik – wypożyczony z Chelsea – Michy Batshuayi zdobył już kolejną bramkę i spisuje się bardzo dobrze.

Dzisiejsi rywale Borussi zajmują obecnie miejsce w strefie spadkowej tabeli, więc gospodarze cel mieli jeden – wygrana. Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Petera Stroegera wyglądała kiepsko, a zwycięstwo w spotkaniu stanęło pod dużym znakiem zapytania.

Tuż po wznowieniu gry sprawy w swoje ręce wziął belgijski napastnik – Michy Batshuayi, który w 49. minucie zdobył bramkę po idealnym dograniu Christiana Pulisicia do pustej bramki. Tym samym Belg zdobył swojego trzeciego gola w drugim meczu ligowym.

Gospodarze swoje zwycięstwo przypieczętowali dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy po asyście Andre Schuerrle’go do bramki trafił Mario Goetze.

Całe spotkanie w drużynie Borussi Dortmund rozegrał Polak – Łukasz Piszczek, który spisał się bardzo dobrze i rozegrał świetne spotkanie. Pierwszy raz w tym sezonie na boisku pojawił się Marco Reus, który z powodu poważnej kontuzji pauzował od Finału Niemiec (maj zeszłego roku). Niemiec wyszedł w pierwszym składzie i zagrał 71 minut.

• Źródło: własne