ZIO w Pjongczang: Komplet Polaków w konkursie!

Kamil Stoch
Foto: Aleksandra Wróblewska /skokonews.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Czwórka Polskich skoczków zakwalifikowała się do sobotniego konkursu na skoczni normalnej, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Koreańskim Pjongczang. Kwalifikacje zwyciężył Niemiec Andreas Wellinger.

Starty biało-czerwonych na Igrzyskach, pomimo iż oficjalne otwarcie nastąpi jutro, już dziś zaczął Maciej Kot. Skoczył 99 m. i z notą 122 pkt. awansował do konkursu z 11. miejsca. Dalej o trzy metry poleciał Szwajcar Simon Amman, który miał od Polaka więcej 0,3 pkt. i został sklasyfikowany oczko wyżej. Pojutrze groźny będzie zapewne Niemiec Karl Geiger. 102 m. i 125,5 pkt. dało mu 7. pozycję.

Stefan Hula przegrał z Niemcem o 1,5 m. i 2,8 pkt. Awansował z 9. miejsca. Moc pokazał kolejny z Niemców, Markus Eisenbichler. Skok na 102,5 m. i nota 127,7 pkt. dała mu 6. lokatę.

Dawid Kubacki skoczył dalej od podopiecznego Wernera Schustera o 2,5 m. i pokonał go o 1,9 pkt. Zakończył zmagania na 3. pozycji. Podobnie dobrze jak koledzy skakał ostatni z Niemców Andreas Wellinger. Odległość 103 m. i 133,5 pkt. dało mu triumf w kwalifikacjach.

Kamil Stoch skoczył dalej od wicelidera PŚ o metr, ale przegrał o 1,8 pkt. Został sklasyfikowany na 2. pozycji. Konkurs odbędzie się w sobotę o 13:30.

 

 

Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*