Wyścig dookoła Walencji: BMC Racing Team najlepsze w drużynówce, czwarta Pozycja CCC

bmc racing team

Zawodnicy Amerykańskiego BMC wygrali jazdę drużynową, niezaliczaną do klasyfikacji generalnej. Dobrze spisali się kolarze CCC Sprandi Polkowice, którzy zajęli 4. miejsce.

Przed startem etapu organizatorzy zapowiedzieli, iż ze względu na złe warunki atmosferyczne dzisiejsze wyniki nie będą miały wpływu na klasyfikację generalną. Najszybciej 23-kilometrową trasę z Benitatxell do Calpe przejechał zespół BMC Racing Team, z czasem 27:25. O 1:08 min. przegrali 2. kolarze Kazachskiego zespołu Astana Pro Team. Trzecie miejsce zajął Francuski AG2R La Mondiale z rezultatem 28:37 min. CCC Sprandi Polkowice straciło do zwycięzców 1:36 min.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Hiszpan Alejandro Valverde z przewagą 4 sek. nad swoim rodakiem Luisem Leonem Sanchezem. Trzeci jest Duńczyk Jakob Fuglsang ze stratą 6 sek. Dwie minuty i 38 sek. tracą 29. Michał Kwiatkowski oraz 66. Łukasz Owsian. Kamil Gradek jest 108. ze stratą 6:05. min.

Wśród młodzieżowców liderem jest Erytrejczyk Merhawi Kudus. Taki sam czas mają zawodnicy na pozycjach do 6.